«کنکور» بازار اقتصادی کاذبی را در کشور راه انداخته است
«کنکور» بازار اقتصادی کاذبی را در کشور راه انداخته است

[ad_1] رئیس دانشکده مهندسی دانشگاه فردوسی مشهد گفت: کنکور بازار اقتصادی کاذب، ولی بزرگی را در کشور راه انداخته‌ است. دکتر حبیب رجبی مشهدی در گفت‌وگو با _سایت خبری مدآرا، با اشاره به مباحث مربوط به حذف کنکور سراسری، عنوان کرد: با برگزاری کنکور زیاد موافق نیستم؛ کنکور نتیجه‌ نبود زیر ساخت‌های لازم برای ارزیابی افراد […]

[ad_1]

رئیس دانشکده مهندسی دانشگاه فردوسی مشهد گفت: کنکور بازار اقتصادی کاذب، ولی بزرگی را در کشور راه انداخته‌ است.
روز دوم کنکور سراسری

دکتر حبیب رجبی مشهدی در گفت‌وگو با _سایت خبری مدآرا، با اشاره به مباحث مربوط به حذف کنکور سراسری، عنوان کرد: با برگزاری کنکور زیاد موافق نیستم؛ کنکور نتیجه‌ نبود زیر ساخت‌های لازم برای ارزیابی افراد در طول زمان تحصیل است و باعث می‌شود که دانش‌آموزان دروس لازم را نه به صورت مفهومی و عمیق بلکه به صورت تستی فرا بگیرند و زمانی که وارد دانشگاه می‌شوند یک یا دوسالی طول می‌کشد تا به این تغییر رویه عادت کنند. 

وی افزود: دروس دانشگاهی باید آن‌گونه که لازم است، آموزش داده شوند نه اینکه دانش آموزان تنها با گزینه‌ها بازی کنند و فقط جواب را پیدا کنند. تکنیک‌هایی که در مدارس آموزش‌ داده می‌شود و کتاب‌هایی که توسط دانش‌آموزان استفاده می‌شوند بازار اقتصادی کاذب ولی بزرگی به راه انداخته‌ است. 

استاد مهندسی برق دانشگاه فردوسی مشهد بیان کرد: با هرگونه اقدامی که نقشی در کم‌رنگ کردن کنکور داشته‌ باشد، موافقم. به نظرم باید ارزشیابی دانشجو بر اساس کارنامه و ارزیابی طولانی‌مدت و منصفانه صورت گیرد. این موضوع به نفع کشور نیز هست.

رجبی خاطرنشان کرد: باید با استفاده از سازوکارهای مناسب دانشجو را بر اساس نمرات چهار سال دبیرستان دانشجو ارزیابی کنیم. ممکن است یک یا چند درس هم به صورت امتحانی مورد ارزیابی قرار گیرد یا حتی آزمون‎‌های منطقه‌ای نیز برگزار شود.

انتهای پیام

[ad_2]

لینک منبع