سفیر آمریکا در اراضی اشغالی: به افزایش فشار بر ایران باور داریم
سفیر آمریکا در اراضی اشغالی: به افزایش فشار بر ایران باور داریم

سفیر آمریکا در اراضی اشغالی با تکرار ادعاهای واهی و خصمانه واشنگتن علیه کشورمان گفت: آمریکا به افزایش فشار بر ایران باور دارد و معتقد است که تحریم‌ها سرانجام منجر به تغییر رفتار ایران خواهد شد. _سایت خبری مدآرا، دیوید فریدمن سفیر آمریکا در اراضی اشغالی در گفت‌وگو با روزنامه اسرائیل هیوم با تکرار ادعاهای […]سفیر آمریکا در اراضی اشغالی با تکرار ادعاهای واهی و خصمانه واشنگتن علیه کشورمان گفت: آمریکا به افزایش فشار بر ایران باور دارد و معتقد است که تحریم‌ها سرانجام منجر به تغییر رفتار ایران خواهد شد.

_سایت خبری مدآرا، دیوید فریدمن سفیر آمریکا در اراضی اشغالی در گفت‌وگو با روزنامه اسرائیل هیوم با تکرار ادعاهای بی‌اساس واشنگتن و رژیم صهیونیستی مبنی بر حضور نظامی ایران در سوریه گفت که آمریکا به هیچ وجه نمی‌پذیرد ایران در سوریه باقی بماند و روی راه‌های مختلفی برای خروج ایران کار می‌کند.

فریدمن ۶۰ ساله که یکی از افراد نزدیک به دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا به شمار می‌آید در ادامه این گفت‌وگو در پاسخ به سوالی درباره بازگشت تحریم‌های آمریکا علیه ایران و اینکه تهران هنوز هم مایل به مذاکره با واشنگتن و حصول یک توافق هسته‌ای جدید نیست، گفت: ما به تحریم‌ها باور داریم و معتقد به افزایش تحریم‌ها هستیم چرا که فکر می‌کنیم این تحریم‌ها در نهایت سبب خواهد شد ایران دست از برنامه هسته‌ای‌ خود، فعالیت‌هایش در منطقه و تولید سلاح‌های بالستیک بردارد.

وی افزود: از نظر ما فشار لازم است و ما به این کار ادامه خواهیم داد. ما یک استراتژی و اهدافی داریم و می‌خواهیم که به آن‌ها دست یابیم، بنابراین برای حصول آن تلاش می‌کنیم. من فکر می‌کنم هر ابزاری که بتواند ما را به این اهداف برساند از آن استفاده خواهیم کرد.

سفیر آمریکا همچنین با ادعای اینکه ایران بزرگترین حامی تروریسم است، گفت: انتظار من این بوده است که شما به ویژه پس از برجام از هر رئیس جمهوری که رفتار ایران را به چالش نکشد، انتقاد کنیم. فرض بر این بود که هر زمان که آن‌ها (ایرانی‌ها) اجازه بازگشت به جامعه بین‌الملل را پیدا کنند تغییر خواهند کرد اما کاملا مخالف آن اتفاق افتاد. هم در یمن، عراق، سوریه، لبنان و جاهای دیگر آن‌ها تهدیدکننده‌تر بوده‌اند.

_سایت خبری مدآرا، این ادعاهای بی‌اساس در حالی از سوی غرب و آمریکا با رهبری رژیم صهیونیستی مطرح می‌شود که این کشورها عاملان اصلی ظهور و توسعه تروریسم به ویژه در منطقه خاورمیانه محسوب می‌شوند اما همواره با تکیه بر این ادعاها تلاش می‌کنند تا بر واقعیت ماجرا سرپوش بگذارند و ایران را برای تمام مشکلات منطقه مقصر جلوه دهند.

انتهای پیام

لینک منبع