کدام کشورها حداقل دستمزد ساعتی بیشتری می‌پردازند؟/ کارگران جهان برای دریافت حقوق بیشتر می‌توانند به چه کشورهایی بروند؟
کدام کشورها حداقل دستمزد ساعتی بیشتری می‌پردازند؟/ کارگران جهان برای دریافت حقوق بیشتر می‌توانند به چه کشورهایی بروند؟

  دستمزد ساعتی در بیشتر کشورها مقداری تعریف‌شده است. حال می‌خواهیم بدانیم کدام کشورها بیشترین مقدار دستمزد ساعتی را می‌پردازند؛ کشورهایی از جمله استرالیا، لوکزامبورگ، نیوزیلند، فرانسه و هلند ساعتی بیش از ۱۱ دلار به کارگران می‌پردازند. به گزارش سایت خبری مدآرا، یافته‌های موسسه علوم اجتماعی و اقتصادی آلمان نشان می‌دهد کشورهای استرالیا، لوکزامبورگ، نیوزیلند، فرانسه و […]

 

دستمزد ساعتی در بیشتر کشورها مقداری تعریف‌شده است. حال می‌خواهیم بدانیم کدام کشورها بیشترین مقدار دستمزد ساعتی را می‌پردازند؛ کشورهایی از جمله استرالیا، لوکزامبورگ، نیوزیلند، فرانسه و هلند ساعتی بیش از ۱۱ دلار به کارگران می‌پردازند.


به گزارش سایت خبری مدآرا، یافته‌های موسسه علوم اجتماعی و اقتصادی آلمان نشان می‌دهد کشورهای استرالیا، لوکزامبورگ، نیوزیلند، فرانسه و هلند بالاترین حداقل دستمزد را به کارگران خود می‌پردازند.اعتمادآنلاین به نقل از سئو ورد گزارش می‌دهد:

 

کارگران جهان برای دریافت حقوق بیشتر می‌توانند به چه کشورهایی بروند؟

پاسخ این سوال استرالیاست. حداقل دستمزد ساعتی در استرالیا ۱۴٫۱۴ دلار آمریکا، در لوکزامبورگ ۱۳٫۱۴ دلار، نیوزیلند ساعتی ۱۱٫۲۸ دلار، فرانسه ۱۱٫۲۴ دلار و در هلند ساعتی ۱۱٫۰۱ دلار آمریکاست.

 

میزان دستمزد ساعتی در ایالات متحده آمریکا برابر ۶٫۶۳ دلار نسبت به قدرت خرید در آن کشور است که این مقدار در روسیه معادل ۱٫۸۷ دلار برای قدرت خرید شهروندان آنجاست.

 

استاندارد قدرت خرید (Purchasing power standard) چیست؟

استاندارد قدرت خرید واحد ارزی قراردادی است که در اتحادیه اروپا برای حذف تفاوت‌ قیمت بین کشورهای اروپایی از آن استفاده می‌کنند، با یک واحد از استاندارد قدرت خرید می‌توان میزان مشابهی از کالاها و خدمات را دریافت کرد. مجموع بیان‌شده در این استاندارد از تقسیم مجموع قیمت‌های فعلی و ارز دولتی محاسبه می‌شود.

 

کشورهایی که در سال ۲۰۱۹ حداقل دستمزد ساعتی بالاتری در جهان می‌پردازند:

 

استرالیا ۱۴٫۱۴ دلار آمریکا

لوکزامبورگ ۱۳٫۱۴ دلار

نیوزیلند ۱۱٫۲۸ دلار

فرانسه ۱۱٫۲۴ دلار

هلند ۱۱٫۰۱ دلار

ایرلند ۱۰٫۸۷ دلار

بلژیک ۱۰٫۷۸ دلار

آلمان ۱۰٫۰۶ دلار

انگلستان ۹٫۷۴ دلار

کانادا ۹٫۰۶ دلار

ژاپن ۷٫۶۱ دلار

 

آمار

آمار

آمار