حجت الاسلام پناهیان پس از دو سال پاسخ “حسن روحانی” را داد؟!
حجت الاسلام پناهیان پس از دو سال پاسخ “حسن روحانی” را داد؟!

پناهیان می‌کوشد در سپهر سیاسی ایران و در سالی که منتهی به انتخابات مجلس خواهد شد نقش پررنگ‌تری برعهده گیرد؛ از همان دست رفتارهایی که نزد تحلیلگران به «تلاش برای دیده شدن بیشتر» تعبیر می‌شود. به گزارش گروه تحلیل خبر سایت خبری مدآرا، حجت الاسلام علیرضا پناهیان که طی چند روز گذشته با توجه به […]

پناهیان می‌کوشد در سپهر سیاسی ایران و در سالی که منتهی به انتخابات مجلس خواهد شد نقش پررنگ‌تری برعهده گیرد؛ از همان دست رفتارهایی که نزد تحلیلگران به «تلاش برای دیده شدن بیشتر» تعبیر می‌شود.


به گزارش گروه تحلیل خبر سایت خبری مدآرا، حجت الاسلام علیرضا پناهیان که طی چند روز گذشته با توجه به سخنان جنجالی اش به تیتر اول بسیاری از رسانه ها و شبکه های اجتماعی تبدیل شده پس از انتقادات شدید و بعضاً توهین آمیز به نمایندگان مجلس، در تازه ترین اظهاراتش اعلام کرده است که در حکومت امام زمان (عج) اگر کسی حرف باطل بزند، اعدام می‌شود. به نظر می رسد این جمله او پاسخی باشد به سخنان دو سال قبل حسن روحانی در جمع وزیر و مدیران وزارت امور اقتصاد و دارایی که گفته بود؛ ما در کشور معصوم نداریم، اگر یک وقتی امام زمان ظهور کرد آنوقت هم می شود نقد کرد.

او  در ادامه افزود: پیامبر (ص) هم اجازه نقد می‌داد. دیگه بالاتر از پیامبر (ص) در تاریخ نداریم. وقتی پیامبر (ص)  صحبت می‌کرد، طرف بلند می‌شد روبروی پیامبر (ص) و می‌گفت: «حرفی که داری می‌زنی نظر توست یا وحی است؟» اگر پیامبر (ص) می‌گفت: «نظر من است» انتقاد می‌کرد و می‌گفت: «من قبول ندارم». ما در زمان حکومت معصوم هم نقد داریم. اگر نقد توأم باشه با امید، اراده و راه حل درست، همیشه مفید است. باید راه حل بدهیم. (فیلم اظهارات رییس جمهور)

این اظهارت رئیس جمهور واکنش بسیاری از شخصیت ها و علمای اسلام را برانگیخت.

برخی رسانه درباره موضع گیری ها و انتقادهای شدید این واعظ اصولگرای تندرو اعتقاد دارند که علیرضا پناهیان سهم بیشتری از فضای سیاسی مختص به جبهه پایداری برای خود می‌خواهد و شاید این حمله‌کردن‌ها و این تندروی‌ها حکایت از آن داشته باشد که او در حال ورود به بخشی از جامعه تحلیلی جبهه پایداری است که می‌کوشد افکار و عقاید خاص خود را تئوریزه کرده و به عنوان یک مرام نامه جدید اما به اسم جبهه پایداری تحویل افکارعمومی دهد!

به گزارش مدآرا؛ پناهیان می‌کوشد در سپهر سیاسی ایران و در سالی که منتهی به انتخابات مجلس خواهد شد نقش پررنگ‌تری برعهده گیرد؛ از همان دست رفتارهایی که نزد تحلیلگران به «تلاش برای دیده شدن بیشتر» تعبیر می‌شود.