آیا نوروفیدبک بر روند درمان بیماران ام اس موثر هست؟
آیا نوروفیدبک بر روند درمان بیماران ام اس موثر هست؟

با استفاده از نوروفیدبک، بیو فیدبک و tdcs می توان برخی علائم همراه مثل اضطراب و سردرد در ام اس را کنترل کرد. به گزارش سایت خبری مدآرا،  ام اس (MS) با هدف قرار دادن سیستم ایمنی بدن، مفاصل، بینایی، خلقیات و تمرکز انسان را تحت تاثیر قرار می دهد. یکی از رایج ترین درمان هایی […]

با استفاده از نوروفیدبک، بیو فیدبک و tdcs می توان برخی علائم همراه مثل اضطراب و سردرد در ام اس را کنترل کرد.


به گزارش سایت خبری مدآرا،  ام اس (MS) با هدف قرار دادن سیستم ایمنی بدن، مفاصل، بینایی، خلقیات و تمرکز انسان را تحت تاثیر قرار می دهد. یکی از رایج ترین درمان هایی که برای کاهش علایم این بیماری بکار میرود تجویز داروهای استروییدی است. داروهایی که روند بازیابی فرد و کاهش اثرات حملات را سرعت می بخشند.
با استفاده از tdcs  از تجمع پلاک ها در نواحی مختلف مغز جلوگیری می شود و در بیماران ام اس که کارایی خود را از دست داده اند با این تحریکات قوای شناختی شرکت کنندگان به شدت ارتقا می یابد. بر این اساس توانایی حل مسئله، توجه، پردازش اطلاعات، زمان پاسخ گویی و دیگر مهارت های حافظه در مواجهه با مسایل و چالش های جدید افزایش قایل توجهی داشته است.
در ابتلا فرد به ام اس ، فرد دچار اضطراب و نگرانی از آینده خود، مراحل و روند بیماری خود شده و در دراز مدت با بی حوصلگی، افت خلق و بی انگیزگی روبرو می شود و همه این موارد عملکرد فرد مبتلا را تحت الشعاع قرار میدهد.
ما با درمانهای تکنولوژیک شامل نوروفیدبک، بیو فیدبک و tdcs میتوانیم این علایم را بهبود بخشیم و با انجام بازیهای شناختی توان شناختی فرد را نیز بازیابی کنیم.

 

مژگان یزدانبخش- مرکز مشاوره و روانشانی کرانه خرد