اموال غیرمنقول شامل قانون اعلام اموال مسئولان نمی‌شود/ خودرو، دلار و طلا در لیست اموال مسئولان جایگاهی ندارد/ قانون اعلام اموال و دارایی مسئولان اثربخشی لازم را ندارد
اموال غیرمنقول شامل قانون اعلام اموال مسئولان نمی‌شود/ خودرو، دلار و طلا در لیست اموال مسئولان جایگاهی ندارد/ قانون اعلام اموال و دارایی مسئولان اثربخشی لازم را ندارد

بهروز نعمتی، عضو هیات‌رئیسه مجلس، گفت: دارایی‌های غیرمنقول مسئولان مانند خودرو، طلا، سکه، دلار، یورو و… در فهرست و لیست اموال مسئولان جایگاهی ندارد و به حساب نمی‌آید که همین امر هم سبب می‌شود قانون اثربخشی لازم را نداشته باشد. به گزارش سایت خبری مدآرا، بهروز نعمتی، نماینده تهران و عضو هیات‌رئیسه مجلس شورای اسلامی، با […]

بهروز نعمتی، عضو هیات‌رئیسه مجلس، گفت: دارایی‌های غیرمنقول مسئولان مانند خودرو، طلا، سکه، دلار، یورو و… در فهرست و لیست اموال مسئولان جایگاهی ندارد و به حساب نمی‌آید که همین امر هم سبب می‌شود قانون اثربخشی لازم را نداشته باشد.


به گزارش سایت خبری مدآرا، بهروز نعمتی، نماینده تهران و عضو هیات‌رئیسه مجلس شورای اسلامی، با اشاره به انتشار برخی اخبار مبنی بر کدگذاری و محرمانه بودن اطلاعات نمایندگان در سامانه اعلام اموال و دارایی مسئولان، گفت: موضوع کدگذاری و محرمانه بودن اطلاعات نمایندگان در سامانه اعلام اموال و دارایی مسئولان صحت ندارد.

 

او تاکید کرد: به هیچ عنوان درخواستی از جانب نماینده یا نمایندگانی در خصوص محرمانه بودن اموال و دارایی نمایندگان مطرح نشده است. قانون لیست دارایی قریب به ۲۰۰ هزار مسئول را محرمانه عنوان کرده و این لیست نزد رئیس قوه قضاییه و نه عموم باقی می‌ماند و مسئولان به آن دسترسی نخواهند داشت.

 

این عضو هیات‌رئیسه مجلس، با بیان اینکه مسئولان تنها موظف به ارائه لیست اموال منقول‌شان هستند، توضیح داد: مسئولان در آغاز هر دوره موظف به ارائه لیست دارایی‌هایشان هستند، اما نکته قابل تامل در این‌باره‌ این است که در قانون به صراحت تاکید شده مسئولان باید لیست اموال منقول‌شان را ارائه کنند.

 

به گفته نعمتی دارایی‌های غیرمنقول مسئولان، مانند خودرو، طلا، سکه، دلار، یورو و… که محل داد و ستد واقع می‌شوند و جزو دارایی‌های افراد هستند در فهرست و لیست اموال مسئولان جایگاهی ندارد و اصلاً به حساب نمی‌آید که همین امر هم سبب می‌شود قانون اثربخشی لازم را نداشته باشد.

 

 

اعتمادآنلاین|