واکنش علم‌الهدی به دستگیری روح الله زم/ اینکه او را مثل یک موش مرده بگیرند کار خداست
واکنش علم‌الهدی به دستگیری روح الله زم/ اینکه او را مثل یک موش مرده بگیرند کار خداست

امام جمعه مشهدمقدس گفت: اقتدار عظیم سپاه است که سرشبکه اخبار ضدانقلاب را دستگیر کردند. این خیلی مهم نیست که یک سرسپرده را دستگیر کردند بلکه مهم این است که با همه حفاظتی که داشت و تمام جریان رسانه‌ای ضد انقلاب به این کیفیت ایجاد می‌کردند و توسط اطلاعات فرانسه حفاظت می‌شد اما عزیزان ما […]

امام جمعه مشهدمقدس گفت: اقتدار عظیم سپاه است که سرشبکه اخبار ضدانقلاب را دستگیر کردند. این خیلی مهم نیست که یک سرسپرده را دستگیر کردند بلکه مهم این است که با همه حفاظتی که داشت و تمام جریان رسانه‌ای ضد انقلاب به این کیفیت ایجاد می‌کردند و توسط اطلاعات فرانسه حفاظت می‌شد اما عزیزان ما بر آنان مسلط شدند. این کار خداست.


به گزارش سایت خبری مدآرا، حجت‌الاسلام سید احمد علم‌الهدی ظهر امروز در خطبه سیاسی نماز جمعه مشهد، ضمن تسلیت به مناسبت ایام اربعین حسینی(ع) گفت: راهپیمایی اربعین در این ایام یک جریان شگفت جهانی است و دنیا را متعجب کرده است. این راهپیمایی در حقیقت یک تجلی کامل و قاطع از جریان ظهور امام زمان و فرا رسیدن ظهور آن حضرت است. این شعار نیست و مدرک دارد و مستند عرض می‌کنیم.

امام جمعه مشهد خاطرنشان کرد: در راهپیمایی اربعین این اجتماع کاملا ملموس است. این جمعیت چند میلیونی در یک مسیر اجتماع کردند و دل‌ها هم به هم وصل است و در این دل‌ها فقط حسین(ع) است. محوریت سیدالشهدا در دل این جمعیت بیست میلیونی است و امام زمان(عج) این را می‌خواهند. می‌فرمایند اگر اینگونه بودند و شیعیان در همه دلشان یک محور یعنی ولایت بود، دیدار ما برای آن‌ها شتاب می‌گیرد و ما را زودتر می‌بینند. مساله راهپیمایی اربعین یک نمادی است برای دستوری که امام زمان(ع) به شیخ مفید دادند. هرچه می‌گذرد این جمعیت که توسعه می‌یابد نشان می‌دهد مشاهده ارباب روز به روز به ما نزدیک‌تر می‌شود.

اهم اظهارات وی را به نقل از ایلنا بخوانید؛

* هرجور که در این سفر به انسان بگذرد از آنچه که به فرزندان حضرت گذشت راحت‌تر است. بچه‌های سه چهار ساله را روی کوهان شتر سوار می‌کردند. اربعین خیلی حرف دارد. انشالله فردا در همین مکان تحلیل اربعین را عرض خواهم کرد. مهم امسال است نه اربعین زمان سید الشهدا چرا که اربعین امسال جهان را زیر و رور کرد و تکان داد.

* {با اشاره به بیانات رهبری درباره اربعین}: مقام معظم رهبری فرمودند اربعین امسال نشانه اراده الهی بر نصرت اسلامی است یعنی این مردمی که رفتند خودشان نرفتند و این‌ها را خدا برد. اینطور نبود که جمعیت میلیونی در جاده کربلا راه افتند و این کار خداست و این یعنی خدا خواسته اسلام توسعه یابد و دین جهانی شود. ظاهرا اراده خدا قطعی شده که فرج حضرت نزدیک شود چون این راهپیمایی نشانه اراده الهی بر نصرت اسلام است. ما بعضی جریان‌ها می‌بینیم که امداد غیبی پروردگار برای ما ملموس و محسوس است.

* دو حادثه به وجود آمد که نشان می‌دهد همه کاره خدا است گرچه به واسطه بندگان خالص خدا انجام می‌شود. یکی اقتدار عظیم سپاه پاسداران و اطلاعات سپاه پاسداران است  که سرشبکه اخبار ضد انقلاب را دستگیر کردند. بحث دستگیری یک نفر نیست. این خیلی مهم نیست که یک سرسپرده را دستگیر کردند بلکه مهم این است که با همه حفاظتی که داشت و تمام جریان رسانه‌ای ضد انقلاب به این کیفیت ایجاد می‌کردند و توسط اطلاعات فرانسه حفاظت می‌شد اما عزیزان ما بر آنان مسلط شدند. این کار خداست. یعنی آدمی اینگونه که دستگاه‌هایی محافظ او هستند به منطقه ‌ای بیاید که در ید قدرت ایران است. قدرت ایران تنها در مرز جغرافیایی ایران نیست بلکه در منطقه هم هست. اینکه دستگیرش کنند مثل یک موش مرده بگیرندش کار خداست.

* نکته دوم هم این بود که آمریکا و عواملش به این نتیجه رسیده بودند که برای فروپاشی مقاومت جنگ‌های نیابتی در سوریه راه بیاندازند و دلاورمردان سپاه ما و وطن دوست سوری مبارزه و دفاع کردند و بیرون کردند و قدرت توطئه دشمن در شمال سوریه متمرکز شده بود. مزدوران تکفیری و امریکا را هم انجا بود و مانع بودند که تمام سوریه تحت حکومت مرکزی دراید و نمی‌گذاشتند و خود ترامپ با یک محاسبه اقتصادی به نتیجه رسید نیروهایش از سوریه خارج کند و ترکیه هم فکر کرد ناامنی‌های شرقی ترکیه از ناحیه این‌ها است و وقتی بی پناه شدند ترکیه حمله کرد و این‌ها بی‌پناه شد و ارتش سوریه بدون دردسر وارد این منطقه شد آن که ضرر دید امریکا بود.

* آمریکا مزدوران خود را خارج کرد و ترامپ به ترکیه نامه التماس نوشت و ترکیه هم نامه ترامپ را در سطل زباله انداخت. اسرائیلی که دردانه آمریکا بود و هست الان در محاصره حلقه مقاومت قرار گرفت. سوریه مسلط شد و از طرف دیگر حماس و حزب‌الله لبنان اسرائیل را در محاصره کردند و این لطف خدا بود. خدا بنایش این است که دشمنان را با دست و پای خود هلاک می‌کند. این از برکت اربعین است. این نتیجه یا حسین گفتن در جاده کربلا است و مورد توجه مقرباتن درگاه خدا قرار گرفتند و خدا هم لطف کرد.

* برحسب دستور رهبری بحث و کلام ما در خطبه اول درباره مصادیق تقوا است. این امر جزو واجبات خطبه اول است. باید مصادیق تقوا در زندگی مشخص شود که چه کنیم که امر به تقوا در زندگی ما محقق شود.