یکی از اطرافیان احمدی‌نژاد به دلیل خروج ۲۲ میلیارد دلار از کشور محاکمه شد، اما موضوع رسانه ای نشد/ اظهارات جهانگیری درست است/ اسناد خروج ۲۲ میلیارد دلار ارز از کشور موجود است
یکی از اطرافیان احمدی‌نژاد به دلیل خروج ۲۲ میلیارد دلار از کشور محاکمه شد، اما موضوع رسانه ای نشد/ اظهارات جهانگیری درست است/ اسناد خروج ۲۲ میلیارد دلار ارز از کشور موجود است

نایب رئیس فراکسیون مستقلین ولایی گفت: به دلیل خروج ۲۲ میلیارد دلار از کشور در دولت سابق، یکی از اطرافیان احمدی‌نژاد محاکمه شد اما بنا به استدلالاتی این خبر رسانه‌ای نشد. غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی مدآرا، در خصوص اظهارات اسحاق جهانگیری مبنی بر خروج ۲۲ میلیارد دلار ارز برای کنترل قیمت […]

نایب رئیس فراکسیون مستقلین ولایی گفت: به دلیل خروج ۲۲ میلیارد دلار از کشور در دولت سابق، یکی از اطرافیان احمدی‌نژاد محاکمه شد اما بنا به استدلالاتی این خبر رسانه‌ای نشد.


غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی مدآرا، در خصوص اظهارات اسحاق جهانگیری مبنی بر خروج ۲۲ میلیارد دلار ارز برای کنترل قیمت ارز در دولت سابق، اظهار داشت: اولین بار که من این موضوع را در قالب مصاحبه‌ای با یک سایت معروف مطرح کردم، بعد از یک ساعت، آن خبر از روی سایت حذف شد و مسئولان آن سایت خبری گفتند، از طرف یک نهاد نظارتی با ما تماس گرفتند و مجبور به حذف این خبر شدیم، این در شرایطی بود که من تمامی اسناد مربوط به موضوع را در اختیار داشتم.

 

نایب رئیس فراکسیون مستقلین ولایی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: یکی از نزدیکان احمدی‌نژاد بعد از مطرح شدن این‌ موضوع، در مصاحبه‌ای به من فحاشی  کرد و گفت اگر راست میگویی اسناد آن را منتشر کن . من آن روز هم تمامی اسناد را در اختیار داشتم.

 

وی افزود: سخنان آقای جهانگیری در زمینه خروج ۲۲ میلیارد دلار از کشور در دولت سابق برای مبارزه با افزایش قیمت ارز، درست است و ما خیلی قبل تر ها نیز از این موضوع خبر داشتیم.

 

جعفرزاده ایمن آبادی ادامه داد: یکی از اتهاماتی که منجر به محاکمه یکی از اطرافیان محمود احمدی‌نژاد شد، همین موضوع خروج ۲۲ میلیارد دلار ارز از کشور بود.

 

بیشتر بخوانید:

واکنش عضو کمیسیون اقتصادی مجلس به ماجرای گم شدن ۲۲ میلیارد دلار در دولت قبل/ محمدرضا پورابراهیمی: جهانگیری به عنوان مدعی گزارش بدهد تا مجلس پیگیری کند/ اطلاعی از این ماجرا ندارم!

 

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی گفت: نهادهای نظارتی به این موضوع ورود کرده‌اند، اما نباید انتظار داشت که به صورت گسترده ای این موضوعات را رسانه‌ای کنند، زیرا یک استدلال هایی پشت این قضیه وجود دارد و جنبه های دیگر آن باعث شده است که نتوانسته‌اند این مسئله را رسانه‌ای کنند.

 

اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس‌جمهور (۳۰ مهرماه) در “جلسه هم‌اندیشی با علما و روحانیون” گفت: در دولت محمود احمدی‌نژاد ۲۲ میلیارد دلار از منابع کشور را با هدف مقابله افزایش قیمت دلار در کشور و کاهش آن به خارج از کشور برده‌اند، اما نه قیمت دلار کاهش یافته و نه مشخص شده که ۲۲ میلیارد دلار چه سرنوشتی پیدا کرده است. (اینجا)

 

پایان پیام