از فاطمه هاشمی بپرسید چرا مرگ آقای هاشمی مشکوک است/ قاضی زاده هاشمی آخرین نفری بود که رسماً آقای هاشمی را ملاقات کرد
از فاطمه هاشمی بپرسید چرا مرگ آقای هاشمی مشکوک است/ قاضی زاده هاشمی آخرین نفری بود که رسماً آقای هاشمی را ملاقات کرد

حسین مرعشی: به هر حال یک نقدی وارد است و آن اینکه در مورد فوت یک شخصیت تراز اولی مانند آقای هاشمی، منطقاً این بوده که باید قبل از تصمیم به دفن نمونه‌برداری‌ها و ارزیابی‌هایی می‌شده، باید کمیسیون‌های مخصوص پزشکی تشکیل می‌شده، این نقد به کسانی که در صحنه حضور داشتند و فنی بودند وارد […]

حسین مرعشی: به هر حال یک نقدی وارد است و آن اینکه در مورد فوت یک شخصیت تراز اولی مانند آقای هاشمی، منطقاً این بوده که باید قبل از تصمیم به دفن نمونه‌برداری‌ها و ارزیابی‌هایی می‌شده، باید کمیسیون‌های مخصوص پزشکی تشکیل می‌شده، این نقد به کسانی که در صحنه حضور داشتند و فنی بودند وارد است.


به گزارش سایت خبری مدآرا، حسین مرعشی در بخشی از گفت و گوی ویدئویی با برنامه رادیکال اعتمادآنلاین درباره مرگ آیت الله هاشمی به نکاتی اشاره کرد که در پی می آید:

 

*چرا مرگ آقای رفسنجانی مشکوک است؟

 

از خانم فاطمه هاشمی بپرسید…

 

*از فاطمه خانم یا فائزه خانم یا آقا محسن یا…؟

 

از فاطمه خانم. متخصص این کار فاطمه خانم است.

 

*واقعاً مشکوک است؟

 

به هر حال یک نقدی وارد است و آن اینکه در مورد فوت یک شخصیت تراز اولی مانند آقای هاشمی، منطقاً این بوده که باید قبل از تصمیم به دفن نمونه‌برداری‌ها و ارزیابی‌هایی می‌شده، باید کمیسیون‌های مخصوص پزشکی تشکیل می‌شده، این نقد به کسانی که در صحنه حضور داشتند و فنی بودند وارد است.

 

جواز دفن آقای هاشمی صادر شد اما این کار بی‌ایراد نبود

 

*آیا این خبر صحت دارد که آقای هاشمی بدون جواز دفن، کفن و دفن شده است؟

 

نه. جواز دفن صادر شد. ولی از نظر مقررات پزشکی قانونی این کار بی‌ایراد نبود.

 

*خانواده درخواست نمونه‌برداری نکردند؟

 

نه، آنها که بندگان خدا شوکه بودند که در آن شرایط… وزیر بهداشت درمان در صحنه بوده، آقای دکتر طباطبایی، پزشک مخصوص آقای هاشمی، در صحنه بوده، آقای زالی، رئیس نظام پزشکی، در صحنه و در بیمارستان حاضر بودند. این کار فنی بود کاری بود که ما بلد نبودیم.

 

وزیر بهداشت آخرین نفری بود که رسماً آقای هاشمی را ملاقات کرد

 

*آخرین نفری که آقای هاشمی را ملاقات کرده چه کسی بود؟

 

آخرین نفری که رسماً ایشان را ملاقات کرد وزیر بهداشت و درمان، وزیر وقت، آقای قاضی‌زاده‌هاشمی بود.

 

*غیررسمی؟

 

نمی‌دانم…

 

*آیا این صحت دارد که آقای هاشمی دو روز قبل از اینکه در استخر رحلت کند وارد استخر می‌شوند- چون من این داستان را هم از فاطمه خانم شنیدم هم از آقای الویری شنیدم- برق استخر قطع بوده لباس‌هایشان را می‌پوشند برمی‌گردند به سمت…

 

اطلاعی ندارم…

 

*اطلاعی ندارید؟ می‌پرسند: «حاج‌آقا چرا تشریف آوردید؟ از همانجا هم صدا می‌کردید من صدا را می‌شنیدم». حاج‌آقا می‌گویند: «مگر شما می‌شنوید؟» می‌گویند: «بله». می‌گوید: «خانواده هم که می‌آیند می‌شنوید؟» می‌گویند: «بله». می‌گویند: «فردا که می‌آیم وسایل جمع باشد»… که فردا روز هم این اتفاق می‌افتد.

 

من نشنیدم. تمام کنیم؟