دفاع نماینده مجلس از «رخشان بنی اعتماد» و تصمیم هنرمندان درباره جشنواره فیلم فجر/ سلحشوری: هتک حرمت مردم و هنرمندان شیوه رایج صداوسیما است/ سیاست های غلطی که روحانی اتخاذ کرد کشور را به اینجا کشانده است/ همه دارند از کشور می روند و داریم اداره کشور را دست «کوشکی، طالب زاده و حسین شریعتمداری» می سپاریم
دفاع نماینده مجلس از «رخشان بنی اعتماد» و تصمیم هنرمندان درباره جشنواره فیلم فجر/ سلحشوری: هتک حرمت مردم و هنرمندان شیوه رایج صداوسیما است/ سیاست های غلطی که روحانی اتخاذ کرد کشور را به اینجا کشانده است/ همه دارند از کشور می روند و داریم اداره کشور را دست «کوشکی، طالب زاده و حسین شریعتمداری» می سپاریم
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به تحریم جشنواره فجر از سوی هنرمندان گفت: هر حرکت مدنی که نشان دهند اعتراض باشد به نظر من خوب است که به دور از خشونت، نارضایتی خودمان را نشان دهیم.

پروانه سلحشوری، عضو فراکسیون امید مجلس در گفتگو با خبرنگار سیاسی سایت خبری مدآرا با اشاره به تناقضات مطرح شده در خصوص سقوط هواپیمای اوکراینی گفت: مدت ها است که من در رسانه ها به این متهم می شوم که از دولت حمایت می کنم اما در حالی است که یکی از منتقدین جدی رویه های مختلف دولت هستم. آقای روحانی از وقتی که رای ۲۴ میلیونی را از ما گرفت و به محض اینکه بار دوم به ریاست جمهوری برگزیده شد به بدنه ای که به ایشان رای داده بودند و به ویژه اصلاح طلبان پشت کرد.

وی ادامه داد: راهی که آقای روحانی در پیش گرفته کشور را به این ناکجا آباد کشیده است. سیاست های غلطی که ایشان اتخاذ کرده اند که البته نمی دانم برای رضایت کدام گروه این کار را انجام می دهند باعث اوضاع نابسامان کنونی در کشور شده و باید گفت که آقای رییس جمهور در واقع به ۲۴ میلیون رای مردم به خودش بی اعتنایی کرد.

نماینده مردم تهران در مجلس گفت: همیشه در تاریخ کشور ما رئیس جمهور هایی که انتخاب شدند رای مردم را قدرت ندانستند و متاسفانه یعنی هیچ وقت این را حس نکردند که مردم هستند که قدرت دارند و بدنه ۲۴ میلیونی که از آن حمایت کرده که با آن بدنه و به پشتوانه آن بدنه خیلی کار ها می توانند بکند.

پروانه سلحشوری ادامه داد: ما که اصلاح طلب هستیم می خواستیم که امور کشور با اصلاح پیش برود اما هم پیش مردم بی اعتبار شدیم و هم اینکه دولت هرگز اعتنایی نکرد.
وی با اشاره به اظهارات عباس عبدی درباره ماجرای سقوط هواپیمای اوکراینی و اطلاعات آقای ربیعی خاطرنشان کرد: چیزی که آقای عبدی می گوید یعنی اینکه آقای ربیعی اصل ماجرا را می دانسته و رئیس جمهور هم مطلع بوده که نباید چرخه این دروغگویی را بیش از این امتداد داد.

این عضو فراکسیون امید مجلس با اشاره به ادعای بی اطلاعی رئیس جمهور هم به خبرنگار مدآرا گفت: اینکه رئیس جمهور می گوید من مطلع نبودم ۲ چیز را نشان می دهد. یا می خواهد بگوید من اساسا اختیاری ندارم و می خواهند سلب مسئولیت کند و  یا اینکه بگوید که تصمیمات جای دیگری گرفته می شود و اختیارات جای دیگری است و حتی اطلاع رسانی به مردم هم دست من نیست. این بازی که با مردم می کنند کار جالبی نیست.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس همچنین با اشاره به سخنان محمد صادق کوشکی در شبکه افق علیه خانم «رخشان بنی اعتماد» هم تصریح کرد: مگر روزنامه کیهان به خود من نگفته بود که اگر سپاه نبود تو را مثل ایزدی ها می برند! همین حرف را کیهان به من زده بود. اینها یک ادبیات خاصی دارند که در فضای توئیتر، اینستاگرام، رسانه های مطبوعاتی و آن رسانه ای که به اسم رسانه ملی به ضد ملت عمل می کند از این واژه ها و ادبیات لودگی، بی احترامی  و بی ادبانه استفاده می کنند و جالب تر از این، آنکه این افراد خودشان را هم قیم ملت هم می دانند هم همه کاره این کشور و ملت و به همین خاطر به خودشان این حق را می دهند که به هر شخصیتی توهین کنند و هر حرفی که دلشان می خواهد بزنند.

بیشتر بخوانید:  عضو فراکسیون امید در مجلس: مجلس آتی سنگ بنای افتراق شدید اصولگرایی است/ ۷۰ درصد ملت فاقد تریبون هستند

نماینده مردم تهران در مجلس دهم اضافه کرد: اگر طی این سالها کسی پیدا میشد و پاسخ این افراد را درست می داد و پیگیر توهین شان بود دیگر این اشخاص به خودشان اجازه نمی دادند که این همه گستاخی خود ادامه بدهند. هر چند به نظر می رسد که این گستاخی شیوه رایجی در این صداوسیما است و کارشناسان بی سواد و بی اطلاع به اینگونه هتک حرمت ها توهین کردن ها به مردم عادت کرده اند. متاسفانه هیچ نظارتی روی صداوسیما نیست. اگر وزارت ارشاد بود ما می توانستیم وزیر ارشاد را به مجلس بخواهیم و سئوال کنیم ولی  متاسفانه ما نظارتی بر عملکرد صداوسیما نداریم و این اتفاق ها هم به راحتی رخ می دهد و خودشان را محق و مجاز به گفتن هر حرفی، هر دورغی، هر چیزی می دانند و دست نمایندگان هم به جایی بند نیست.

سلحشوری با یادآوری اظهارات مصباح یزدی که گفته بود اگر همه این ملت هم بروند؛ خودمان که هستیم  و این برای ما کافی است اظهار کرد: اکنون به خوبی متوجه این مسئله شده ایم که همه دارند از کشور می روند ورزشکار، هنرمند، نخبه، مهاجرت پزشکان را به فور شاهد هستیم و حتی اگر مردم عادی هم اگر پول دستشان باشد می خواهند از کشور بروند و متاسفانه باید به این نکته ادعان کنیم که ما داریم کشور را می سپاریم به دست افرادی مثل آقای طالب زاده، کوشکی و حسین شریعتمداری تا اینها اداره کنند.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به تحریم جشنواره فجر از سوی هنرمندان گفت: هر حرکت مدنی که نشان دهند اعتراض باشد به نظر من خوب است که به دور از خشونت، نارضایتی خودمان را نشان دهیم.

وی ادامه داد: پس از مشخص شدن ماجرای سقوط هواپیمای مسافربری اوکراین و همچنین جان باختن بسیاری از عزیزان این مرزو بوم تصمیم گرفته بودم که از نمایندگی مجلس استعفا دهم اما بعد دیدم که ۴ ماه تا پایان کار مجلس دهم باقی مانده است و حتی اگر بخواهم استعفاء دهم جنبه نمایشی پیدا می کند که صادقانه نبود و به خاطر همین عقب نشینی کردم.

عضو فراکسیون امید مجلس گفت: به شدت به این موضوع معتقد ام که باید ما بتوانیم نارضایتی خودمان را نشان دهیم تا حکمرانان را وادار کنیم که برای مردم کار کنند و برای نظر آنها احترام قائل شوند. اکنون متاسفانه برخی مسئولان ما در کشور اصلا مردم را قبول ندارد و به کسانی مردم می گویند که وقتی به آنها احتیاج داشتند به خیابان ها بیاییند و فقط آنها را تایید کنند.

پروانه سلحشوری همچنین در پایان افزود: همه باید به مردم برگردند. خشونت حتی به صورت کلامی مثل اظهارت آقای کوشکی و طالب زاده که هر دو خشونت کلامی بود خشونت می آورد و باید چرخه خوشنت را از سوی هر فردی که به کار برده می شود از کار بندازیم.

*خبرنگار: جلیل اکبری صحت

  • منبع خبر : سایت خبری مدآرا