(ویدئو) جان کری، ترامپ را مسخره کرد
(ویدئو) جان کری، ترامپ را مسخره کرد

_سایت خبری مدآرا– در ادامه جدال وزیر خارجه اسبق آمریکا با رئیس جمهور این کشور، جان کری، ترامپ را به استهزا گرفت و او را به یک دختر نوجوان و بی‌قرار تشبیه کرد. به گزارش _سایت خبری مدآرا، در روز‌های اخیر، جان کری، وزیر خارجه اسبق آمریکا، مشغول تبلیغ کتاب خاطراتش بوده، اما تقریبا در […]


_سایت خبری مدآرا– در ادامه جدال وزیر خارجه اسبق آمریکا با رئیس جمهور این کشور، جان کری، ترامپ را به استهزا گرفت و او را به یک دختر نوجوان و بی‌قرار تشبیه کرد.
به گزارش _سایت خبری مدآرا، در روز‌های اخیر، جان کری، وزیر خارجه اسبق آمریکا، مشغول تبلیغ کتاب خاطراتش بوده، اما تقریبا در هر مصاحبه‌ای که در این خصوص انجام داده، از دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا، انتقاد کرده است.
در حالی که هنوز ماجرای دیدار‌های کری با محمد جواد ظریف، وزیر خارجه ایران، تمام نشده است، کری در یک برنامه تلویزیونی با لحنی ظنزآمیز از ترامپ انتقاد کرد و حتی رفتار او را با رفتار یک نوجوان بی‌‍ قرار مقایسه کرده است.
 
تعداد بازدید : ۱۵۱۳

کد ویدیو

شب جمعه به وقت آمریکا، جان کری برای تبلیغ کتاب خاطراتش در برنامه “زمان واقعی با بیل ماهر” در شبکه آمریکایی اچ‌بی‌او حاضر شد. اندکی پس از آغاز برنامه، بیل ماهر، مجری برنامه، توئیت روز قبلی ترامپ درباره دیدار کری و ظریف را مطرح کرد. ترامپ در این توئیت گفته بود: “جان کری، با رژیم بسیار متخاصم ایران، دیدار‌های غیرقانونی داشته است. امری که فقط می‌تواند به زیان مردم آمریکا، کار بزرگ ما را تضعیف کند. او به آن‌ها گفته تا آخر دولت ترامپ صبر کنید. آیا او طبق قانون ثبت عاملان خارجی، ثبت‌نام شده است؟ بد است”.
مجری برنامه با اشاره به این توئیت از کری پرسید: “جان اف کری، چه کار کرده‌ای، آیا آن، ‘بد’ بود؟ “
کری پاسخ داد: “فکر می‌کنم که من حقیقت را گفته‌ام. او (ترامپ) اولین رئیس‌جمهوری است که من می‌شناسم که وقتش را بیشتر برای خواندن لایک‌های توئیترش سپری می‌کند تا اینکه گزارش‌هایش یا قانون اساسی ایالات متحده را بخواند”.
به گزارش واشنگتن‌پست، جمعیت حاضر، کری را تشویق کردند. کری در ادامه از اثرات زیان‌بار دروغ‌های ترامپ بر دمکراسی آمریکا انتقاد کرد و گفت:” متاسفانه، ما رئیس‌جمهوری داریم که از نظر او ‘حقیقت، کل حقیقت و هیچ چیز غیر از حقیقت’، سه چیز متفاوت هستند و شما حتی نمیدانید که این‌ها چه هستند. من نمی‌خواهم واقعا این را مفصلا بگویم، اما باید به شما بگویم”.
در این اثنا، یکی از حاضران فریاد زد “بگو” و کری را به ادامه سخنان ترغیب کرد.
کری با لحن طنزآلود ادامه داد: “او (ترامپ)، ترکیب نادری از یک پسر هشت ساله است. منظورم این است که او بلوغ یک پسر هشت ساله را با بی‌قراری یک دختر نوجوان دارد”.
ماهر گفت:” یک دختر بد”.
کری به نشانه موافقت سر تکان داد و پاسخ داد: “دختران بد. می‌تواند بد باشد”.
ماهر خندید. حاضران، کری را تشویق کردند.
این اظهارات کری در فضای مجازی با واکنش‌هایی همراه شد. برخی کاربران زن از مقایسه رفتار ترامپ به رفتار یک دختر نوجوان ناراحت شدند و آن را برای زنان توهین‌آمیز دانستند.
کاربری به نام تارا بورگس ادلمن در توئیتر خود نوشت: “جان کری، من برای شما احترام زیادی قائل هستم. لطفا با چنین تعمیم‌های غیردقیق و تحقیرآمیز، به زنان نوجوان توهین نکنید. بی‌خیال مقایسه توهین‌آمیز با ترامپ شوید. دختران نوجوان، آینده ما هستند”.

کاربر دیگری به نام مارتا براکنبرو در توئیتر نوشت:  “از اینکه کری گفته ترامپ بی‌قراری یک دختر نوجوان را دارد، ناامید شدم. بله، ترامپ بی‌قرار است. اما اگر دختران نوجوان بی‌قرار باشند، فرهنگ سمی مردسالارانه مقصر است”.

کاربری به نام آقای ویکس توئیت کرد: “جان کری، من دختران نوجوان زیادی می‌شناسم که به شکل بسیار بالغانه‌ای رفتار می‌کنند. می‌فهمم که شما چه می‌خواستی درباره ترامپ بگویی، اما رد کردن رفتار او به عنوان (رفتار) یک دختر نوجوان، محترمانه نیست. زنان سریعتر از مردان به بلوغ می‌رسند. بنابراین، ترامپ مانند یک پسر نوجوان رفتار می‌کند”.

لینک منبع