قالیباف: من شرایط را درک می کنم، اما قول می دهم در یک برنامه پنج ساله می توان اوضاع را درست کرد
قالیباف: من شرایط را درک می کنم، اما قول می دهم در یک برنامه پنج ساله می توان اوضاع را درست کرد
در آستانه انتخابات مجلس، قالیباف به شدت پرکار شده و با سخنرانی‌های مختلف سعی می‌کند، تریبون و جایگاه خودش را در مجلس آینده را پیشاپیش محکم کند.

به گزارش سایت خبری مدآرا،نائب رئیس کمیسیون اقتصادی مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: معتقدم با همین شرایط تحریم هم می توان در برنامه ای ۵ ساله اقتصاد کشور را به ثبات رساند و کاری کرد که دخل و خرج مردم با هم بخواند.

محمدباقر قالیباف در سلسله نشست های نیروهای انقلابی با موضوع “مردم، مقاومت و کارآمدی” یادبود شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی که در مسجد جامع الزهرا(س) قیامدشت برگزار شد، ضمن گرامیداشت یاد شهدا به ویژه شهدای حادثه تلخ هواپیمای مسافربری ا‌وکراینی و سیدالشهدای مقاومت سپهبد سلیمانی با اشاره به فاصله مسئولان از مردم اظهار داشت: در دوران دفاع مقدس این مردم بودند که در همه شئونات جنگ را اداره کردند نه ارتش و سپاه. اما متأسفانه از دوران دفاع مقدس تا امروز به همان میزان که از مردم فاصله گرفتیم بر مشکلات نیز افزوده شده است.

وی با اشاره به موضوع داعش و شهدای مدافع حرم بیان کرد: خیلی از افراد می گفتند مگر می توان مقابل آمریکا و پولی که کشورهای مزدور منطقه می گذارند ایستادگی کرد؟ اما دیدید شهید سلیمانی با دست خالی و با اتکا به جوانان جهان اسلام چگونه توانست و موفق شود، به طوری که کاملا می توان دید که وعده خدا مبنی بر اینکه مهم نیست چقدر عده و عده دارید مهم این است که خالصانه همه امکانات تان را بیاورید و ما وعده پیروزی می دهیم محقق شد.

نائب رئیس کمیسیون اقتصادی مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به موضوع شلیک پهباد امریکایی و همچنین اقدام سپاه در هدف قرار دادن پایگاه عین الاسد افزود: از جنگ جهانی دوم تا امروز هیچ دولتی جرات شلیک یک تیر به یک سنگر و مقر آمریکایی را نداشته است اما نظام و انقلاب اسلامی معتقد به سنت های الهی ایستاد و توانست این کار را انجام دهد.

قالیباف با تاکید بر تکیه به مردم به ویژه جوانان تصریح کرد: وقتی در نیروی هوایی حرف از شهید مقدم می زنیم یعنی حرف از جوانان متدین، انقلابی و شجاعی که این اتفاقات مثبت به دست شان رقم خورد، افرادی که تکیه شان به خدا بود، وقتی از شهید سلیمانی و شهدا می گوییم باید بدانیم آن ها متعلق به مکتب علوی و عاشورا هستند و مثل کسانی نیستند که با وجود داشتن چنین جوان هایی برای حل مشکل تمنا از دشمن بکنند.

وی ادامه داد: ما مردم خود را فراموش کرده ایم و هر چه که می گذرد فاصله بین مسئولان و مردم بیشتر می شود که این یک اشکال است. وقتی ما حرف از فرهنگ جهادی می زنیم یعنی تمام وقت و فکر و کار ما باید با همان سنت های الهی منطبق باشد، وقتی با رویکرد مدیریت جهادی کار را دنبال نمی کنیم و منتظریم تا امکانات بیاید قطعا شرایط این گونه می شود.

نائب رئیس کمیسیون اقتصادی مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: در حقیقت راه شهید سلیمانی و دیگر شهدا و راه اساسی و اصولی انقلاب اسلامی این است که بر مردم تکیه کرده و منطبق بر سنت های الهی حرکت کنیم تا خدا ما را کمک کند در حالی که تا این موضوع را می گوییم می گویند نمی شود.

قالیباف سپس با ذکر خاطره ای از دوران خدمتش در نیروی انتظامی بیان کرد: در آن دوران وضعیت کلانتری ها بسامان نبود، بنابراین به این نتیجه رسیدیم که باید امنیت مردمی شود و مردم اگر به ما نیاز داشتند اطلاع دهند اما برخی ها به من گفتند دلت خوش است اما دیدید ۱۵ ماه بعد این موضوع با همان امکانات تحولی در زندگی شما رخ داد؛ زیرا در فرهنگ جهادی و فرهنگ انقلاب اسلامی بحث نمی شود و نمی توانیم جایی ندارد.

وی همچنین با تاکید بر اینکه مشکلات اقتصادی قابل برطرف شدن است افزود: اکنون مشکل ما این است که افراد دخل و خرجشان با هم نمی خواند.

نائب رئیس کمیسیون اقتصادی مجمع تشخیص مصلحت نظام در پایان با بیان اینکه ندید من جایی در مسئولیتی باشم و قولی به مردم داده باشم که انجام نشود خاطرنشان کرد: من می فهمم امروز زندگی ها سخت شده است، می فهمم یکی از مشکلاتی که در دل دارید و نمی توانید فریاد بزنید این است که به ما مسئولان بگویید شما ما را درک نمی کنید در چه شرایطی هستیم، من به خانه های بسیاری در تهران رفته ام به خانه ای که ۶ پسر معلول داشت و بهزیستی به هر نفر آن ها ۵۰ هزار تومان می داد پس من شرایط را درک می کنم، اما قول می دهم در یک برنامه پنج ساله بتوان این اقتصاد را به ثبات رساند و دخل و خرج مردم را با هماهنگ کرد.

  • منبع خبر : تسنیم