رئیس مجلس نمایندگان آمریکا: سخنرانی ترامپ سراسر دروغ بود/ پلوسی متن سخنرانی سالانه ترامپ را پاره کرد
رئیس مجلس نمایندگان آمریکا: سخنرانی ترامپ سراسر دروغ بود/ پلوسی متن سخنرانی سالانه ترامپ را پاره کرد
رئیس مجلس نمایندگان آمریکا ساعاتی پس از نطق سالیانه دونالد ترامپ، با صدور بیانیه‌ای رسمی تصریح کرد: صفحه به صفحه سومین نطق سالیانه رئیس جمهوری آمریکا دروغ بود.

به گزارش سایت خبری مدآرا، در بیانیه نانسی پلوسی که در سایت مجلس نمایندگان آمریکا منتشر شده، آمده است: این نطق صفحه به صفحه دروغ دونالد ترامپ، باید به مثابه درخواستی برای اقدام از سوی هر کسی که انتظار حقیقت از رئیس جمهور و سیاست‌های دولتی دارد، باشد. امریکایی ها سزاوار رئیس جمهوری هستند که  برای آرزوهای فرزندان این کشور احترام قائل باشد و نسبت به آنها صداقت پیشه کند.

نطق ترامپ دردی از ۱۳۰ میلیون نفر از مردم آمریکا دوا نکرد

در ادامه این بیانیه پلوسی آمده است: ما همواره زمانی که یک رئیس جمهور آمریکا نطق سالیانه داشته، به حرف های او امیدوار بوده ایم. ما از هر فرصتی برای تداوم و افزایش دوستی با هدف یافتن تفاهم مشترک به نمایندگی از مردم آمریکا استقبال می کنیم. مهمترین نگرانی اکثر آمریکایی ها مسائل مربوط به خدمات درمانی است. در مراسم نطق سالیانه رئیس جمهوری آمریکا دمکراتهای مجلس نمایندگان میزبان شماری مهمان که چالش های مربوط به خدمات درمانی داشته و تجربه کرده اند، بودند. به ما گفته شد که رئیس جمهور آمریکا قرار است پیام مثبتی در مورد مسئله خدمات درمانی بدهد. اما نطق سالیانه ترامپ موجب رضایت و خرسندی ۱۳۰میلیون آمریکایی که چالش های مربوط به بحث خدمات درمانی و قیمت داروها داشته اند، نشد.
رئیس مجلس نمایندگان آمریکا افزود: ظرف چند روز آینده زمانی که رئیس جمهوری آمریکا بودجه مدنظر خود را ارائه می کند، مردم آمریکا حقایق دستورکار و طرح های وی را مشاهده خواهند کرد. بودجه فدرال باید همسو با ارزش های ملی ما باشد اما متاسفانه رئیس جمهوری آمریکا نشان داده که ارزشی برای خدمات درمانی و بهداشتی مناسب برای مردم آمریکایی قائل نیست.

نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان آمریکا حین ارائه نطق سالیانه رئیس جمهوری آمریکا در کنگره، در مقابل سناتورها، نمایندگان مجلس، اعضای کابینه و اعضای دیوان عالی آمریکا، متن سخنرانی سالانه دونالد ترامپ را پاره کرد.

پلوسی متن سخنرانی سالانه ترامپ را پاره کرد

« نانسی پلوسی » رئیس مجلس نمایندگان آمریکا در مقابل سناتورها، نمایندگان مجلس، اعضای کابینه و اعضای دیوان عالی آمریکا، متن سخنرانی سالانه دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در کنگره را پاره کرد.

نانسی پلوسی که همچون سایر زنان دموکرات عضو کنگره آمریکا لباسی سفید رنگ در اعتراض به رفتارها و سیاست‌های داخلی و  خارجی ترامپ پوشیده بود، به محض پایان یافتن سخنرانی او و در حالی که ترامپ هنوز جایگاه را ترک نکرده بود، متن سخنرانی وی را به صورتی که کاملا برای همه قابل مشاهده باشد، پاره کرد و آن را به روی میز انداخت.
ترامپ که از ابتدای ورود خود به کنگره، دموکرات‌ها را نادیده گرفت و حتی با نانسی پلوسی دست نداد، متن سخنرانی خود را پیش از شروع در اختیار مایک پنس رئیس سنا و معاون اول خود و همچنین به شکلی غیرمتعارف به پلوسی داد.
رئیس مجلس نمایندگان آمریکا با انتشار عکسی از خود که به سمت ترامپ دست دراز کرده بود اما او آن را نادیده گرفت، نوشت: دمکرات ها در راه انجام وظیفه، همواره دست دوستی خود را دراز می کنند تا برای اداره امور به زمینه های مشترک برسند.

در طول سخنرانی در حالی که جمهوریخواهان تلاش داشتند، سخنان ترامپ را پررنگ و مهم جلوه دهند و تشویق‌های ایستاده متعددی انجام دادند، رئیس مجلس نمایندگان به همراه سایر دموکرات‌ها واکنشی سرد نشان می دادند و از جایشان بلند نمی شدند.
برخی از آنها خود را به خواندن مطالبی دیگر سرگرم کرده بودند و حتی هنوز ترامپ در صحن حضور داشت که دموکرات‌ها نشست را ترک کردند.

  • منبع خبر : ایرنا