انتقاد شیک «حسن روحانی» از برگزاری «جشن بیعت» در مشهد
انتقاد شیک «حسن روحانی» از برگزاری «جشن بیعت» در مشهد
حسن روحانی در جلسه امروز ستاد ملی مبارزه با کرونا از برگزاری جشن بیعت در مشهد انتقاد کرد.

به گزارش سایت خبری مدارا؛ حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا با اشاره به لزوم اعمال محدودیت های بیشتر برای مقابله با شیوع این ویروس اظهار کرد: از شنبه هفته آینده یعنی اول آذر طرحی اجرا می‌شود که مربوط به کل کشور است و البته در هر شهر بنا بر اقتضائات آن شهر اجرا می‌شود و کلیت آن تا پایان کرونا ادامه خواهد داشت.

رئیس‌جمهور گفت: در شهری مانند مشهد، اجتماعی درست می‌شود که رنگ‌وبوی مذهبی داشته اما مجوز نداشته است. مشهد در روزهای گذشته در برخی از روزها از نظر آماری وضعیتی بدتر از تهران داشت، حالا از هر کسی می‌پرسیم می‌گویند مجوزی نداشتند. اصل تجمع و تردد غیرضروری را باید رعایت کنیم.

به نظر می رسد اشاره حسن روحانی به برگزاری مراسم جشن بیعت در مشهد بود که در آن «علی اکبر رائفی پور» و دو تن دیگر از مداحان حضور داشتند. مراسمی که به گفته شورای شهر مشهد مجوزی نداشت و تنها با اراده سازمان تبلیغات استان برگزار شده بود. پیشتر مدیر موسسه مصاف در توییترش نوشته بود که این مراسم با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی برگزار شده است.

انتقاد رئیس جمهوری از برگزارکنندگان جشن بیعت در حالی مطرح می شود که طی روزهای گذشته بسیاری از برگزارکنندگان مراسم عروسی و عزا در شهرهای مختلف کشور با حکم دادستانی بازداشت شده اند با وجود عمل خلاف قانون دارو دسته رائفی پور در مشهد، این افراد نه تنها بازداشت نشده اند بلکه برای ادای توضیحات حتی بازخواست هم نشده اند.

  • منبع خبر : دیده بان ایران