فائزه هاشمی: پدر، روحانی را رئیس‌جمهور کرد/خیلی ها انتظار داشتند آقای روحانی بتواند که روابط با عربستان را احیا کند/شما پیدا نمی کنید کسی را مثل پدر عملا دموکراسی را پیاده کرده باشد
فائزه هاشمی: پدر، روحانی را رئیس‌جمهور کرد/خیلی ها انتظار داشتند آقای روحانی بتواند که روابط با عربستان را احیا کند/شما پیدا نمی کنید کسی را مثل پدر عملا دموکراسی را پیاده کرده باشد
فائزه هاشمی در سالگرد درگذشت پدرش در لایو اینستاگرامی مطالبی را بیان کرد.

به گزارش سایت خبری مدارا؛ خیلی ها انتظار داشتند که با وجود آقای هاشمی؛ آقای روحانی بتواند که روابط با عربستان را احیا کند. ولی او اینکار را نکرد.

فرصت سوزی شد. علی رغم فشارها می شد کارهایی کرد.‏ پیشنهاد پدر بود که روحانی را رئیس جمهور کرد. بعد از فوت پدر روحانی بی پشتوانه شد. احساس کردند که پشتوانه ای ندارند و یا فکر کردند که کسی نیست که به او پاسخگو باشند.

آقای هاشمی با همه کار می کرد. راست ها و چپ ها در کابینه آنها بودند. یکی از دلایلی که به او حمله می شود همین است، این لازمه توسعه است.

شما پیدا نمی کنید کسی را مثل پدر عملا دموکراسی را پیاده کرده باشد.‏ تنها راه توسعه در اقتصاد تعدیل اقتصادی است. تک نرخی شدن و برداشته شدن سوپسیدها تنها راه است.

برنامه بابا همین بود. نمی شود بدون هزینه کاری کرد. در تمام کشورها هزینه ای برای تغییر وجود دارد.‏ روحانی عملکرد قابل دفاعی ندارد. او نمی تواند که از سیاست های احمدی نژاد خارج شود و این قابل دفاع نیست. روحانی در بحث اقتصادی تفاوتی با احمدی نژاد نداشت.

همه هم می دانند که به چه چیزهایی انتفاد دارد.‏ نظام مانند بچه پدر من بود. هم پدر من هم بسیاری دیگر؛ بنابراین خیلی بعید بود که کنار بکشد.

خود من وقتی برای مجلس ششم رای نیاوردم تا چند سال کنار کشیدم یا آقای ناطق نوری بعد از مناظره‌ی آقای احمدی نژاد کنار کشید.

اگر روش پدر را پیش می گرفتند الان ایران یک کشور توسعه یافته بود.‏ بعضی ها هم کنار گذاشتند؛ تلاش کردند که پدر را هم کنار بگذارند ولی پدر معتقد بود که نباید با ایران قهر کرد.

ملاک انقلاب بود نه اعتقادات شخصی؛ رنجش پدر به خاطر دوری از ملاک‌های انقلاب یعنی استقلال آزادی و جمهوری اسلامی بود.

  • منبع خبر : انصاف نیوز