محمدرضا عارف «اصولگرا» است
محمدرضا عارف «اصولگرا» است
دبیرکل جمعیت آبادگران جوان درباره کاندیداتوری محمدرضا عارف گفت: او فرد متشخص و سالم و در بین اصلاح‌طلبان یک شخصیت اصولگرا است. هر چند برخی درباره توان رأی آوری او تردید دارند اما هیچ کسی نمی تواند رأی آوری یا عدم رأی آوری یک نامزد را تضمین کنند و با قطعیت درباره اش سخن بگوید، آقای عارف نیز این اصل مستثنی نیست.

به گزارش سایت خبری مدارا؛حسن بیادی، فعال سیاسی اصولگرا درباره تأثیر نامزدی احمدی نژاد بر آرایش فضای انتخابات ریاست جمهوری گفت: تأییدصلاحیت او نه تنها برنامه اصولگراها و اصلاح طلبان بلکه بر سیاست خارجی و مناسبات جهانی تاثیر بسزایی خواهد گذاشت اما با ردصلاحیت ایشان شاید آثار ظاهری نداشته باشد اما در معادلات و سیاست داخلی صحنه انتخابات و مشارکت عمومی آثار منفی خواهد داشت.

وی درباره احتمال حمایت جریان اصلاحات از نامزد اجاره ای بیان کرد: البته علیرغم تبلیغات منفی در باره اصلاح طلبان آنان دارای کاندیداهای خوبی هستند که نیازی به کاندیدای اجاره ای پیدا نمی کنند. به عنوان مثال آقای دکتر سورنا ستاری و یا محمدجواد ظریف از افرادی مورد تأیید و نسبت به دیگران دارای ظرفیتهای خوبی هستند.

وی با بیان اینکه حمایت اصلاح طلبان در سال ۹۲ از آقای روحانی اتفاقی بود، ادامه داد: آنها بارها با زبان های مختلف پشیمانی خود را از این مسئله اعلام کرده‌اند اما جرأت اعتراف به اشتباه خود و گفتن انتقادات خود را به شکل واضح ندارند.

این فعال سیاسی اصولگرا درباره قسم محمدجواد ظریف برای نامزد نشدن در انتخابات ریاست جمهوری اظهار کرد: خیلی ها در دوره های قبل مثل آقای ظریف گفتند «نمی آیند» اما در نهایت برای انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام کردند، پس معتقدم نباید قسم ظریف را جدی گرفت همانطور که قبلا گفتم ظرفیت او کمتر از افراد دیگر مطرح در انتخابات نیست.

وی درباره میزان شانس اسحاق جهانگیری در انتخابات ریاست جمهوری توضیح داد: او به خاطر نابسامانی که بر اثر اعلام غیر قانونی قیمت دلار ۴۲۰۰ در عرصه اقتصادی کشور به وجود آورد موقعیتش را نزد اصلاح طلبان از دست داد و جایگاهی خاصی ندارد و حتی آنها برعلیه اش حرف می زنند، حالا مردم که جای خود دارند. اگر هم این روزها می بینیم که سخنرانی می کند و مسافرت می رود تنها به دلیل جایگاه معاون اولی است.

دبیرکل جمعیت آبادگران جوان درباره کاندیداتوری محمدرضا عارف گفت: ایشان در میان هم‌فکران خود فردی متشخص و سالم و در بین اصلاح‌طلبان یک شخصیت اصولگرا است. هر چند برخی درباره توان رأی آوری او تردید دارند اما هیچ کسی نمی تواند رأی آوری یا عدم رأی آوری یک نامزد را تضمین کنند و با قطعیت درباره اش سخن بگوید، آقای عارف نیز این اصل مستثنی نیست.

بیادی با بیان اینکه باید همه تلاش کنند تا تنور انتخابات گرم شود، گفت: رهنمود و مطالبه رهبر معظم انقلاب از مسئولین همواره انتخابات پرشور با مشارکت حداکثری است هر کس غیر از این فکر کند، و به دنبال ایجاد یأس و ناامید کردن مردم است از هر جناحی که باشد به کشور و رهبری و خون شهدا و مردم خیانت کرده و در زمین دشمن بازی می کند.

  • منبع خبر : نامه نیوز