نماینده مجلس دهم: معدل جبهه اصلاحات از بین تاجزاده و کواکبیان باید عارف و جهانگیری است
نماینده مجلس دهم: معدل جبهه اصلاحات از بین تاجزاده و کواکبیان باید عارف و جهانگیری است
نماینده مجلس دهم شورای اسلامی گفت: جبهه اصلاحات ایران باید بر اساس معدل جریان اصلاحات عمل کند در گذشته می گفتند این جریان بین العباسین است از عباس دوز دوزانی تا عباس عبدی ولی امروز بین المصطفین است از مصطفی تاج زاده تا مصطفی کواکبیان و به نظر من معدل اینها، کسانی چون عارف و جهانگیری هستند.

به گزارش سایت خبری مدارا؛  احمد مازنی، نماینده اصلاح‌طلب مجلس دهم، در رابطه با عدم وجود شور انتخاباتی در جامعه با توجه به زمان اندک باقی مانده تا انتخابات تصریح کرد: واقعیت این است که هیچ دوره ای، مثل این دوره نبوده که در اواسط اردیبهشت ماهی که در اواخر خردادش انتخابات برگزار می شود هنوز نامزدهای انتخابات مشخص نباشند و هنوز کاندیدا نهایی هیچ یک از جناح ها مشخص نباشد.

او افزود: معمولا در دوره های قبل در اسفندماه نفرات مشخص می شدند اما اینبار مساله مشخص نیست. ما انتخابات مجلس یازدهم را پشت سر گذاشتیم که در اسفند ماه سال ۹۸ برگزار شد و از نظر میزان کاهش مشارکت رکوردی در ۴ دهه بعد از انقلاب و یازده دوره مجلس بود. به نظر من قهر مردم با صندوق رای همچنان ادامه دارد. در تهران اقلیتی بیست درصدی شرکت کردند و در کشور حدود چهل درصد رای دادند این وضعیت به هر دلیلی بود آن دلایل همچنان ادامه دارد.

مازنی تاکید کرد: من تاکنون ندیده ام که تحقیقی علمی در خصوص علل و عوامل کاهش مشارکت در سال ۹۸ انجام گرفته باشد تا آن را به این انتخابات تعمیم بدهیم. یکی از دلایل کسانی که اعلام می کنند ما هرگز در انتخابات شرکت نمی کنیم عدم تاثیر انتخابات در زندگی سیاسی، اقتصادی و اجتماعی آنها است. یعنی این تصور جا افتاده است که انتخابات نقش تعیین کننده ای در زندگی آنها ندارد و اینکه چه فردی از چه جناحی رئیس جمهور شود در زندگی آنها تاثیر چندانی ندارد.

او ادامه داد: در چند سال اخیر مشکلاتی برای مردم بوجود آمده است که به نوعی در رفتار سیاسی مردم تاثیر گذاشته است. یک مورد خروج ترامپ از برجام و برگشت تحریم ها و شدیدتر شدن تحریم ها بود هم زمان در داخل کشور نیز انسجام و وحدت و صدای واحدی برای مقابله با تحریم و رفتار ظالمانه ترامپ و آمریکایی ها وجود ندارد و به نوعی فرافکنی در مسئولان سیاسی داخل کشور وجود دارد. یک جریان مسئولان وزارت خارجه را مقصر می دانند و جریان دیگر بخش های دیگر نظام را که چندان با سیاست خارجی هماهنگ نبودند مقصر می دانند.

این نماینده اصلاح طلب مجلس دهم خاطرنشان کرد:  سخنرانی رهبری به نوعی فصل الختام تلقی می شود یعنی نظام در سیاستگذاری ها متمرکز عمل می کند و در تقسیم کار هر کسی وظیفه خود را انجام می دهد از جمله وزارت خارجه که کارهای مربوط به روابط بین الملل را بر عهده دارد. اما این وضعیت برای مردم مبهم است و این فرافکنی که کسی در قبال اتفاقات و تحریم مسئولیت نمی پذیرد، موجب دلسردی مردم شده است. اتفاقات دیگری طی سالهای ۹۶ تا ۹۸ رخ داد از جمله افزایش قیمت بنزین که بدون هماهنگی و بدون اطلاع رخ داد و هیچ اهمیتی به نقش مجلس داده نشد و رییس جمهور گفت من هم جمعه مطلع شدم و همین موارد باعث شده مردم حس کنند شرکت یا عدم شرکت آنها در انتخابات فرقی ندارد و مسیرها و اهداف در کشور تعیین شده است.

مازنی با تاکید براینکه نهاد اجماع ساز نقطه قوت جریان اصلاحات است، ادامه داد: جریان اصلاحات در نهاد اجماع ساز متمرکز شده و این نقطه قوت است. دعوت از سید حسن خمینی کنشی انتخاباتی برای ارتقای سطح مشارکت مردم بود که ایشان حضور پیدا کردند حال اینکه کاندیدا نمی شوند به این معنی نیست که در انتخابات تاثیرگذاری نداشته باشند ایشان حتما با جریان های سیاسی بخصوص تحول خواهان و اصلاح طلبان همکاری خواهند داشت. بحث آقای ظریف هم به عنوان نیروی معتدل در دولت های یازدهم و دوازدهم مطرح است ایشان همچنان مساله برجام را انجام می دهند.

او در پایان گفت: جبهه اصلاحات ایران باید بر اساس معدل جریان اصلاحات عمل کند در گذشته می گفتند این جریان بین العباسین است از عباس دوز دوزانی تا عباس عبدی ولی امروز بین المصطفین است از مصطفی تاج زاده تا مصطفی کواکبیان و به نظر من معدل اینها، کسانی چون عارف و جهانگیری هستند. اسم کسانی چون دکتر رهایی و مهرعلیزاده در لیست نیامده است آنها هم نیروهای توانمندی هستند و سبقه اصلاح طلبی

  • منبع خبر : برنا