کد خبر : 168882
1400/5/1 16:24:30

نماینده ولی فقیه در مازندران:

آینده مازندران با روال کنونی به سرنوشت خوزستان مبدل می شود

یک نماینده ولی فقیه در مازندران گفت: آینده مازندران با روال کنونی به سرنوشت خوزستان مبدل می شود و فردای این استان، امروز مناطق جنوبی است.

http://modara.ir/wp-content/uploads/2021/07/6c86f6b3-f54c-438c-be09-72014bf6f7b0.jpeg
به گزارش سایت خبری مدارا؛ محمدباقر محمدی لائینی، نماینده ولی فقیه در مازندران در خطبه‌های نمازجمعه با تاکید بر تقوای الهی، تقوا را مهمترین مؤلفه زندگی، سلامت، رشد و تعالی دانست.

وی با اشاره به اوج گیری کرونا خواستار توجه به دستورالعمل‌های بهداشتی و شخصی برای مقابله و مهار بیماری کرونا شد و گفت: باید نسبت به رعایت پروتکل‌های اجتماعی توجه ویژه داشت.

وی برلزوم شعار دینی و تجلیل از امامان و مناسبت‌های اهل بیت (ع) تاکید کرد و ولادت باسعادت حضرت امام هادی (ع) را گرامی داشت و گفت: تجلیل این مناسبت‌ها نشانه تکریم شعار دینی است.

امام جمعه ساری چادر را نماد حجاب برتر و جزو شعائر دینی دانست و گفت: بر ما واجب است تا شعار الهی را تکریم و تعظیم کنیم و از مهمترین شعار الهی جریان غدیر به شمار می‌رود.

آیت الله لائینی با تاکید براینکه غدیر را باید تجلیل کنیم، افزود: متناسب با شرایط موجود باید این آئین را تکریم و تعظیم کنیم و همه مردم وظیفه داریم ایام و دهه غدیر را گرامی داریم.

جریان غدیر را تجلیل و تبلیغ کنیم


نماینده ولی فقیه در مازندران با اشاره به سه نوع غدیر، غدیر تاریخی، تبلیغی و ولایت غدیری گفت: باید جریان غدیر را در جامعه نشر و نهادینه کنیم.

وی با عنوان اینکه اگر امروز نظام و حکومت در جریان شعارهای حکومت علوی موفق شود، دنیا توفیق غدیر را لمس خواهد کرد، گفت: پیام غدیر این است که دین در کنار حکومت است و تفکیکی بین حکومت و دین نیست.

امام جمعه ساری با تاکید براینکه عملکرد امروز ما نوعی غدیر محسوب می‌شود، گفت: مسئولان با عملکرد درست باید جریان غدیر را ترویج وتثبیت کنند.

نماینده ولی فقیه در مازندران با اشاره به برخی ناکارآمدی‌ها و ضعف‌ها در جامعه، بخش عمده این ناکارآمدی‌ها را ناشی از بی تدبیری برخی مسئولان دانست و گفت: یکی از مصوبات تصویب ۱۰ هزار تومان برای تأمین آب خوزستان بوده است و با گذشت پنج سال وضعیت مشخصی ندارد و امروز با کامیون آب معدنی به این استان ارسال می‌شود.

وی با اظهار اینکه وضعیت کنونی خوزستان ناشی از بی تدبیری است، گفت: دو میلیون نخل در این استان در حال خشک شدن است و جریان هفت تپه ونیشکر و صنعت خوزستان ناشی از بی تدبیری است.

وی با اظهار اینکه سرنوشت خوزستان در انتظار مازندران است، پایین بودن سطح مهار آب در مازندران را از جمله دغدغه‌ها بیان کرد و گفت: بسیاری از روستاهای استان با تانکر آبرسانی می‌شوند.

امام جمعه ساری با بیان اینکه جزیره میانکاله به بیابان کاله تبدیل شده است، گفت: ریزگردها و گسترش بیابان مازندران را تهدید می‌کند و به دلیل بی کفایتی صدها هزار تن نهاده‌های دامی در بندر امیرآباد در حال پوسیدن است اما مرغ و دام‌های استان به خاطر نداشتن خوراک در حال ذبح شدن است.

وی گفت: همچنین به دلیل برخی بی کفایتی‌ها جنگل‌های هیرکانی در معرض قاچاق و نابودی است و صنعت چوب وکاغذ مازندران که در خاورمیانه منحصر بفرد بوده، در حال تعطیلی است.

نماینده ولی فقیه در مازندران با عنوان اینکه فردای مازندران، امروز خوزستان است، گفت: هرچند خدمات قابل توجهی ارائه شده است اما عده‌ای به دلیل بی کفایتی، سر کشور بلا آورده‌اند.

وی با اظهار اینکه از مسئولان بی کفایت گلایمند هستیم، تصریح کرد: در عین اینکه مطالبات به حق مردم، حق آنان است اما اجازه آشوب به عوامل مزدور نخواهیم داد. منبع : مهر

پربازدید ترین ها
آخرین اخبار