کد خبر : 169275
1400/5/4 20:48:38

نايب رئيس مجلس در گفتگو با مدارا:

خروجي شوراي انقلابي بايد شهردار انقلابي باشد/ چرا اسم يك تكنوكرات به عنوان گزينه شهرداري تهران مطرح شده است؟

عبدالرضامصري، نايب رئيس مجلس گفت: منتخبان شورای شهر ششم باید شهردار آینده را براساس بیانیه گام دوم انقلاب انتخاب کنند یعنی فردی انقلابی با روحیه‌ای جهادی؛ چرا که اعتقاد امری واجب اما تخصص یک شاخص لازم است، بنابراین اعضا باید در انتخاب خود انقلابی بودن فرد را مورد توجه جدی قرار دهند.

http://modara.ir/wp-content/uploads/2019/05/201902105826558596-e1558825080227.jpg
عبدالرضامصری، نماینده مردم کرمانشاه در گفت و گو با خبرنگار سیاسی سایت خبری مدارا گفت: مصادیق بیانیه گام دوم به همه موضوعات کشور مرتبط است از جمله مدیریت شهری، یعنی همه اجزا باید منطبق با بیانیه گام دوم انقلاب باشد. براین اساس فردی باید شهردار آینده تهران انتخاب شود که مبانی را بیانیه را عملیاتی کند. یکی از الزامات بیانیه این است که از افراد معتقد به گام دوم انقلاب برای دستیابی به اهداف مشخص شده انتخاب شوند.

نايب رئيس مجلس با بیان اینکه شهردارآینده باید تمام ویژگی های ومعیارهای منطبق بربیانیه گام دوم را دارار باشد،خاطرنشان کرد:مدیریت جهادی، فساد ستیزی، پاکدست بودن و مردم محوری از جمله شاخص‌های‌ شهردار آینده پایتخت باید باشد.

وی با تاكيد بر اينكه منتخبان شورای شهر ششم باید بیش از دیگران این معیارها را در انتخاب شهردار آینده در نظر بگیرند،افزود: خوب است اعضاي شوراي شهر ششم توضيح دهند كه چرا و چگونه در فضاي گام دوم انقلاب نام يك تكنوكرات را در ميان گزينه هاي شهرداري تهران قرار داده اند؟

افراد تکنوکرات نیز برای شهرداری آینده تهران نیز اسمشان مطرح شده اما نباید اشتباه کنیم چرا که فقط علم کار لازم نیست بلکه به عقیده من اعتقاد بالاتر ازعلم قرار دارد و ضروری است.

این نماینده مجلس در ادامه تصریح کرد: البته منتخبان شورای شهر ششم تهران کاملا انقلابی هستند پس قطعا معیار انتخاب آنها برای شهرداری آینده تهران نیز فردی انقلابی خواهد بود. همان‌طوری که در تعیین شاخص ها دیدیم که همگی آنها براساس نگاه و رویکرد انقلابی و بیانیه گام دوم تعیین شدند.

وی بار دیگر تاکید کرد: مدیریت جهادی شاید بارزترین ویژگی یک مدیر انقلابی است. در کنار آن باتوجه به تجربه تلخ مردم از فسادهای گذشته، پاکدستی و فسادستیزی نیاز امروز مدیران و احیا اعتماد دوباره شهروندان است تا دیگر کسی اجازه ایجاد رانت و فساد نداشته باشد. بنابراین الان خیلی روشن است که انقلاب به چه افرادی و با چه ویژگی هایی نیازمند است. منبع : سایت خبری مدارا

پربازدید ترین ها
آخرین اخبار