بازیکنانی که هیچگاه بهترین بازیکن ماه فوتبال جزیره نشدند
بازیکنانی که هیچگاه بهترین بازیکن ماه فوتبال جزیره نشدند

هشت بازیکن بزرگ که سابقه بازی در لیگ برتر را دارند یا داشته اند، هیچوقت نتوانسته اند جایزه بهترین بازیکن ماه فوتبال جزیره را از آن خود کنند. به گزارش وبسایت نود، در فوتبال انگلیس رسم است که هر ماه بر اساس عملکرد بازیکنان بهترین بازیکن ماه انتخاب می‌شود و یادبودی به وی اهدا می‌شود، […]


هشت بازیکن بزرگ که سابقه بازی در لیگ برتر را دارند یا داشته اند، هیچوقت نتوانسته اند جایزه بهترین بازیکن ماه فوتبال جزیره را از آن خود کنند.

به گزارش وبسایت نود، در فوتبال انگلیس رسم است که هر ماه بر اساس عملکرد بازیکنان بهترین بازیکن ماه انتخاب می‌شود و یادبودی به وی اهدا می‌شود، اما اگرچه بازیکنان نه چندان مشهوری نیز به واسطه درخشش‌های مقطعی خود توانسته اند این عنوان را بدست آوردند، ولی بوده اند بازیکنان بزرگی نیز که به این عنوان نرسیده اند.

 
بازیکنانی که دستشان به جام لیگ برتر رسیده یا عناوین بهترین بازیکن فصل باشگاه خود یا بهترین بازیکن سال فوتبال انگلیس را بدست آورده اند، اما در دستیابی به عنوان بهترین بازیکن ماه ناکام مانده اند. نگاهی به هشت بازیکن بزرگی داریم که به این عنوان نرسیده اند:

دیوید دخیا (منچستریونایتد)
دخیا رکورددار عنوان بهترین بازیکن فصل باشگاه منچستریونایتد است، در ۵ فصل اخیر او ۴ بار این عنوان را کسب کرده و از زمان حضورش در یونایتد با این تیم به قهرمانی در لیگ برتر، جام حذفی، جام اتحادیه و لیگ اروپا رسیده است و در فصول اخیر همیشه عضو ثابت ترکیب تیم منتخب فصل لیگ برتر بوده است.

 
 
در طی شش فصل اخیر، او پنج بار از نگاه MOTD، بهترین سیو فصل را انجام داده است و اکتبر فصل قبل نیز به رکورد سیو در یک مسابقه رسید و ۱۴ واکنش در مقابل آرسنال داشت. با وجود تمام این ها، او حتی یک بار هم جایزه بهترین بازیکن ماه را کسب نکرده است.

پاتریک ویرا (آرسنال)
کاپیتان تیم ونگر در عصر طلایی این تیم، دیگر نام بزرگی است که دستش به این عنوان نرسیده است. او در فصل ۲۰۰۰-۲۰۰۱ بهترین بازیکن فصل لقب گرفت و سپس در سال ۲۰۰۲ کاپیتان اصلی آرسنال شد، او رهبر تیمی بود که در فصل ۲۰۰۳-۲۰۰۴ با اقتدار و بدون شکست به مقام نخست رسید. فصل بعد هم درخشش او ادامه داشت و با آرسنال در جام حذفی به قهرمانی رسید. او در طی آن فصل در لیگ برتر نیز مقابل تاتنهام و لیورپول گلزنی کرد، ولی این‌ها برای کسب جایزه بهترین بازیکن ماه کافی نبود.

 
بازیکنانی که هیچگاه بهترین بازیکن ماه فوتبال جزیره نشدند
وینسنت کمپانی (منچسترسیتی)
کمپانی یکی از ارکان کلیدی تیم منچسترسیتی قهرمان در فصل ۲۰۱۱-۲۰۱۲ بود، او در بازی حساس مقابل منچسترسیتی در هفته ۳۶ لیگ برتر که سرنوشت قهرمانی را به نفع آبی‌ها کرد، تک گل مسابقه را به ثمر رساند و در طول فصل ۳۱ بازی کرد و علاوه بر حضور موثر در فاز دفاعی، در بخش هجومی نیز گل‌های حساسی به ثمر رساند.
 
بازیکنانی که هیچگاه بهترین بازیکن ماه فوتبال جزیره نشدند
 
هر چند به دلیل مصدومیت بازی‌هایی را در طول آن فصل از دست داد، ولی تاثیرش در ترکیب تیم برای هواداران و مربی سیتی غیرقابل انکار بود با این حال، هیچگاه توسط اتحادیه بهترین بازیکن ماه معرفی نشد و هنوز هم این عنوان به او نرسیده است.

پیتر اشمایکل (منچستریونایتد)
اشمایکل در دوران حضورش در منچستریونایتد ۵ بار قهرمان لیگ برتر شد و عضو کلیدی تیمی بود که در سال ۹۹ سه گانه تاریخی را کسب کرد.

 
بازیکنانی که هیچگاه بهترین بازیکن ماه فوتبال جزیره نشدند
 
او در فصل ۱۹۹۵-۱۹۹۶ با درخشش خود درون دروازه بهترین بازیکن فصل باشگاه لقب گرفت. او با وجود این همه درخشش، هیچگاه جایزه بهترین بازیکن ماه را نبرد.
 
جالب‌تر این که در دوران کوتاه حضورش در استون ویلا او یک بار تا نزدیکی رسیدن به این عنوان هم پیش رفت، ولی در کسب آن ناکام ماند.
 
اکتبر ۲۰۰۱، ویلا در چهار مسابقه خود در این ماه، سه برد کسب کرد. اشمایکل هم دو کلین شیت داشت. جالب‌تر این که اشمایکل در بازی مقابل اورتون، گلزنی هم کرد تا اولین دروازه بان تاریخ لیگ برتر لقب گیرد که دروازه حریف را باز می‌کند.

ریاض محرز (لسترسیتی و منچسترسیتی)
فروغ یکباره محرز در فصل ۲۰۱۵-۲۰۱۶ یکی از دلایل اصلی قهرمانی لسترسیتی در آن فصل از لیگ برتر انگلیس بود. وینگر الجزایری در آن فصل ۱۷ گل زد و ۱۱ پاس گل ارسال کرد تا بالاتر از کانته و واردی بهترین بازیکن فصل فوتبال جزیره لقب گیرد.

 
بازیکنانی که هیچگاه بهترین بازیکن ماه فوتبال جزیره نشدند
 
محرز در ماه دسامبر شش گل زد که شامل یک هتریک مقابل سوانزی و گل مهم و دیدنی او مقابل چلسی بود، ولی تمام این‌ها برای کسب جایزه بهترین بازیکن ماه کافی نبود.

آلکسیس سانچز (آرسنال و منچستریونایتد)
سانچز در اولین فصل حضورش در آرسنال آنقدر خوب کار کرد که بهترین بازیکن فصل فوتبال جزیره از نگاه هواداران لقب گیرد، او در طول دوران حضورش در آرسنال که از نظر گلزنی جزو دوران درخشان کارنامه ورزشی وی محسوب می‌شود، عنصر تاثیرگذاری در ترکیب تیم ونگر بود و بار‌ها ناجی توپجی‌ها شد.

 
بازیکنانی که هیچگاه بهترین بازیکن ماه فوتبال جزیره نشدند
 
علاوه بر زدن گل‌های حساس، او در زدن گل‌های زیبا و گلسازی نیز مهارت خاصی داشت، ولی هیچوقت به جایزه بهترین بازیکن ماه نرسید، حالا او در یونایتد حال و روز خوشی ندارد، ولی شاید بتواند شرایط را برگرداند و روزی به عنوان بهترین بازیکن ماه برسد.

یحیی توره (منچسترسیتی)
از مهمترین بازیکنان تیم منچسترسیتی در دو قهرمانی این تیم در سال‌های ۲۰۱۲ و ۲۰۱۴، بازیکنی که با درخشش خود در طی این دو فصل، توانست در ترکیب تیم منتخب فصل هم جای گیرد، ولی هیچگاه جایزه بهترین بازیکن ماه را نبرد.

 
بازیکنانی که هیچگاه بهترین بازیکن ماه فوتبال جزیره نشدند
 
او در ماه می ۲۰۱۲ در برد ۲-۰ مقابل نیوکاسل در هفته ۳۷ که یک گام دیگر آن‌ها را به قهرمانی نزدیک‌تر کرد؛ هر دو گل تیمش را به ثمر رساند، در فصل ۲۰۱۳-۲۰۱۴ نیز با زدن ۲۴ گل به عنوان یک هافبک، عملکردی خیره کننده داشت. او در ماه مارچ هم پنج گل زد، ولی هیچوقت به جایزه بازیکن ماه نرسید.

دیدیه دروگبا (چلسی)
دروگبا ۴ بار دستش به جام قهرمانی لیگ برتر انگلیس رسید، ولی هیچوقت بهترین بازیکن ماه فوتبال جزیره نشد. او در فصل ۲۰۰۶-۲۰۰۷ با ۲۰ گل زده آقای گل فوتبال انگلیس شد و در ترکیب تیم منتخب فصل قرار گرفت و حتی در رای گیری توپ طلا هم چهارم شد.

 
بازیکنانی که هیچگاه بهترین بازیکن ماه فوتبال جزیره نشدند
 
در فصل ۲۰۰۹-۲۰۱۰ هم در ۳۲ بازی ۲۹ گل زد و به چلسی کمک کرد قهرمان جزیره شود. با این وجود او هیچوقت جایزه بازیکن ماه قوتبال انگلیس را تصاحب نکرد.

لینک منبع