(ویدیو) آب دهان تاریخی در دنیای فوتبال!
(ویدیو) آب دهان تاریخی در دنیای فوتبال!

  در جریان دیدار تیم‌های ملی زیر ۲۰ سال آلمان و هلند که با نتیجه‌ی تساوی ۱-۱ به پایان رسید اتفاقی افتاد که یادآور یکی از صحنه‌های ماندگار، اما نه چندان افتخارآمیز تاریخ فوتبال بود. به گزارش “ورزش سه”، وقتی در پایان بازی روزاریو آبیسو داور ایتالیایی در سوت خود دمید، بازیکنان دو تیم در […]


 
در جریان دیدار تیم‌های ملی زیر ۲۰ سال آلمان و هلند که با نتیجه‌ی تساوی ۱-۱ به پایان رسید اتفاقی افتاد که یادآور یکی از صحنه‌های ماندگار، اما نه چندان افتخارآمیز تاریخ فوتبال بود.

به گزارش “ورزش سه”، وقتی در پایان بازی روزاریو آبیسو داور ایتالیایی در سوت خود دمید، بازیکنان دو تیم در یک نقطه تجمع کرده و از تصاویر تلویزیونی چنین برمی‌آمد که درگیری‌های لفظی و گاهاً درگیری‌های خفیف فیزیکی بین آن‌ها رخ می‌داد.

 
(ویدیو) پرتاپ آب دهان؛ چاشنی فوتبال هلند و آلمان
اما علت این درگیری‌ها و ناراحتی‌ها چه بود؟ همه چیز از آنجا شروع شد که جوردن تزه ۱۹ ساله مدافع تیم ملی زیر ۲۰ سال هلند بلافاصله بعد از به صدا در آمدن سوت پایان بازی مستقیماً به سمت صالح اوزجان کاپیتان آلمان رفت و به گردن او آب دهان پرتاب کرد.
 
اینکه چه چیزی این مدافع هلندی شاغل در باشگاه آیندهوون را عصبانی کرده و باعث شده دست به چنین حرکت غیر قابل قبولی بزند هنوز مشخص نیست. ولی یک چیز مشخص است و آن اینکه اوزجان که در باشگاه کلن بازی می‌کند کمی قبل از به صدا در آمدن سوت پایان بازی یک پنالتی را از دست داده بود.
 
(ویدیو) پرتاپ آب دهان؛ چاشنی فوتبال هلند و آلمان
 
ولی اینکه از دست دادن پنالتی توسط اوزجان که به نفع هلند بوده چطور جوردن تزه را تا حدی عصبانی کرده که به پرتاب آب دهان از طرف او بینجامد، عجیب به نظر می‌رسد، مگر آنکه ماجرا‌های دیگری در کار باشد که از دید دوربین‌ها پنهان مانده است.
 
اما بعد از حمله‌ی این فوتبالیست جوان هلندی به سبک لاما‌های آمریکای جنوبی، ذهن فوتبال‌دوستان بلافاصله به سال ۱۹۹۰ برگشت و دعوای رودی فولر و فرانک ریکارد در ذهن‌ها تداعی شد.
 
(ویدیو) پرتاپ آب دهان؛ چاشنی فوتبال هلند و آلمان
 
زمانی که در جام جهانی ۹۰ ایتالیا این دو اسطوره‌ی فوتبال آلمان و هلند در جریان دیدار تیم‌های ملی‌شان در مرحله‌ی یک‌هشتم نهایی جام جهانی با هم درگیر شده و در نهایت توسط داور از زمین اخراج شدند. درگیری این فولر و ریکارد به خاطر صحنه‌ای ماندگار شده و همچنان در یاد‌ها زنده است که در آن، ریکارد هلندی از پشت سر به گردن رودی فولر آب دهان پرتاب کرد.
 
(ویدیو) پرتاپ آب دهان؛ چاشنی فوتبال هلند و آلمان
با اینکه جدال فوتبالی آلمان و هلند مدت‌ها است به عنوان یک دوئل سنتی در دنیای فوتبال علاقه‌مندان زیادی دارد، ولی حالا به نظر می‌رسد که پرتاب آب دهان در این دوئل‌ها هم به بخشی از سنت دربی‌های آلمان و هلند تبدیل می‌شود. استفاده رونالد کومان از پیراهن یادگاری تیم ملی آلمان به عنوان “کاغذ توالت” نیز از دیگر حواشی های این دربی تاریخی است.
 

لینک منبع