شماره "۴"های تاریخی جهان فوتبال
شماره "۴"های تاریخی جهان فوتبال

مدافع‌های بزرگی در تاریخ فوتبال شماره چهار را بر تن کردند. _سایت خبری مدآرا، شماره “چهار” در جهان فوتبال اغلب به مدافع‌ها اختصاص دارد.  در تاریخ این ورزش بازیکنان بزرگی در این پست حضور داشتند که محبوبیت زیادی در میان هواداران پیدا کردند. در ادامه به این بازیکنان اشاره می‌شود. خاویر زانتی کاپیتان ابدی اینتر […]مدافع‌های بزرگی در تاریخ فوتبال شماره چهار را بر تن کردند.

_سایت خبری مدآرا، شماره “چهار” در جهان فوتبال اغلب به مدافع‌ها اختصاص دارد.  در تاریخ این ورزش بازیکنان بزرگی در این پست حضور داشتند که محبوبیت زیادی در میان هواداران پیدا کردند. در ادامه به این بازیکنان اشاره می‌شود.

خاویر زانتی

کاپیتان ابدی اینتر یک الگو در باشگاه ایتالیایی محسوب می‌شد. مدافع آرژانتینی ۱۹ فصل برای این تیم بازی کرد و توانست پنج بار فاتح سری A شود. هم‌چنین چهار کوپا ایتالیا به دست آورد و در فصل ۱۰-۲۰۰۹ قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا را تجربه کرد. او جام یوفا فصل ۹۹-۱۹۹۸ را نیز فتح کرد.

رافائل مارکس

او در باشگاه‌های که حضور داشت و هم‌چنین تیم ملی مکزیک شماره چهار را بر تن کرد. او مدافع مورد اطمینان و توانمندی بود و با بارسلونا چهار قهرمانی در لالیگا را تجربه کرد و توانست یک بار فاتح کوپا دل ری شود. هم‌چنین دو قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا و جام جهانی باشگاه‌ها را به دست آورد. مارکس در پنج جام جهانی کاپیتان تیم ملی مکزیک بود و توانست به همراه کشورش جام کنفدراسیون‌ها را در سال ۱۹۹۹ به دست‌ آورد.

فرانتس بکن باوئر

قیصر بدون شک یکی از بهترین‌های تاریخ فوتبال محسوب می‌شود. بازیکن پیشین آلمانی رهبری و توانایی‌اش در بایرن مونیخ و تیم ملی قابل توجه بود. او به همراه بایرن سه بار قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا را تجربه کرد. هم‌چنین با تیم ملی در یورو ۱۹۷۲ و جام جهانی ۱۹۷۴ قهرمان شد. او که بهترین بازیکن تاریخ کشورش محسوب می‌شود در جام جهانی ۱۹۹۰ ایتالیا به عنوان سرمربی قهرمانی را تجربه کرد.

رونالد کومان

مدافع هلندی در آژاکس، آیندهوون و بارسلونا یک بازیکن بزرگ محسوب می‌شد و توانست به همراه این تیم‌ها چند عنوان کسب کند. او در سال ۱۹۸۸ به همراه آیندهوون قهرمان لیگ قهرمانان و این اتفاق دوباره با بارسلونا در سال ۱۹۹۲ تکرار شد. کومان به همراه کشورش نیز قهرمانی در یورو ۱۹۸۸ را تجربه کرد.

پپ گواردیولا

او بازیکن بزرگی در بارسلونا به حساب می‌آمد. در طول یازده فصلی که در تیم کاتالانی حضور داشت تمام جام‌های ممکن را فتح کرد. در این میان ۶ بار قهرمان لالیگا شد و در سال ۱۹۹۲ جام قهرمانی را در لیگ قهرمانان بالای سر برد. گواردیولا به همراه تیم ملی اسپانیا مدال طلای المپیک ۱۹۹۲ بارسلونا را به دست آورد و روند قهرمانی اش را به عنوان سرمربی ادامه داد.

کارلوس آلبرتو

او یک اسطوره در تیم ملی برزیل محسوب می شد. کاپیتان تیم قهرمان جام جهانی ۱۹۷۰ در فینال این بازی ها توانست گل به یادماندنی به ثمر برساند.

پاتریک ویرا

بازیکن فرانسوی در هر باشگاهی که بازی کرد توانست توانایی‌هایش را نشان دهد و عناوین مهمی کسب کند به خصوص با تیم‌های آرسنال و اینتر. او به همراه تیم ملی فرانسه فاتح جام جهانی ۱۹۹۸ شد و قهرمانی در یورو ۲۰۰ را تجربه کرد.

فرناندو هیرو

هیرو یکی از بازیکنان مهم تاریخ باشگاه مادرید به حساب می آید. مدافع اسپانیایی به همراه سفیدپوشان ۶ قهرمانی در لالیگا و سه قهرمانی در لیگ قهرمانان به دست آورد.

فرانک دی بوئر

بازیکن مشهور هلندی دوران درخشانی در آژاکس دهه ۹۰ داشت و توانست در فصل ۹۵-۱۹۹۴ قهرمانی در لیگ قهرمانان را تجربه کند.

سرخیو راموس

کاپیتان رئال مادرید در سال‌های اخیر چهار قهرمانی در لالیگا به دست آورد. هم‌چنین چهار بار فاتح لیگ قهرمانان شد. او به همراه اسپانیا دو بار قهرمانی در یورو و یک قهرمانی در جام جهانی را تجربه کرد.

داوید لوییس

مدافع برزیلی به یک سر زن معروف است. او با تیم های چلسی و پاری سن ژرمن عناوین متعددی کسب کرده است. این در حالی است که اغلب هواداران بازی‌های او را با پیراهن سلسائو به یاد می‌آورند.

ایوان پریسیچ

بازیکن کروات یکی از ستون‌های اصلی تیم ملی کشورش در سال‌های اخیر به حساب می‌آید به خصوص در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه . او با کرواسی در فینال برابر فرانسه بازی کرد و عنوان نایب قهرمانی را به دست آورد.

انتهای پیامSource link