روزنامه انگلیسی: هکر‌های ایران، اطلاعات حساس هسته‌ای را از بریتاینا سرقت کردند
روزنامه انگلیسی: هکر‌های ایران، اطلاعات حساس هسته‌ای را از بریتاینا سرقت کردند

_سایت خبری مدآرا– یک روزنامه انگلیسی مدعی شد هکر‌های ایرانی اطلاعات حساسی را در زمینه‌های مختلف از مراکز علمی بریتانیایی سرقت کرده‌اند. به گزارش _سایت خبری مدآرا، روزنامه اکسپرس ادعا کرده هکر‌های ایرانی، اطلاعات “حساسی” درباره انرژی هسته‌ای و امنیت سایبری را از دانشگاه‌های بریتانیا سرقت کرد‌ه‌اند. طبق این ادعا، پژوهش‌های دانشگاه‌های برجسته بریتانیا، همچون […]


_سایت خبری مدآرا یک روزنامه انگلیسی مدعی شد هکر‌های ایرانی اطلاعات حساسی را در زمینه‌های مختلف از مراکز علمی بریتانیایی سرقت کرده‌اند.
به گزارش _سایت خبری مدآرا، روزنامه اکسپرس ادعا کرده هکر‌های ایرانی، اطلاعات “حساسی” درباره انرژی هسته‌ای و امنیت سایبری را از دانشگاه‌های بریتانیا سرقت کرد‌ه‌اند. طبق این ادعا، پژوهش‌های دانشگاه‌های برجسته بریتانیا، همچون آکسفورد، کمبریج و ادینبورگ دزدیده شده و برای فروش بر روی وبسایت‌های ایرانی قرار گرفته است.
روزنامه انگلیسی تلگراف که برای نخستین بار این ادعا را مطرح کرده، مدعی شد “میلیون‌ها سند از جمله پژوهش‌های حساس درباره تاسیسات انرژی هسته‌ای و دفاع امنیت سایبری” توسط هکر‌های ایرانی از دانشگاه‌های برجسته بریتانیا به سرقت رفته است.
دیو پالمر، افسر سابق ام آی ۵ گفته “دانشگاه‌ها باید در این باره نگران باشند”.
پیش از این، در ماه آگوست، کارشناسان سایبری شرکت فناوری اطلاعات سکیورورکا، ادعای مشابهی مطرح کرده بودند. آن‌ها گفته بودند که هکر‌های ایرانی برای دست یافتن به تحقیقات چاپ نشده، دانشگاه‌ها و مراکز آکادمیک را هدف قرار دادند. علاوه بر این، شش ماه پیش، وزارت دادگستری آمریکا هم مدعی شده بود که هکر‌های ایرانی، دانشگاه‌های جهان را هدف قرار دادند. مقامات آمریکایی معتقدند که این هکرها، اطلاعاتی از ۱۴۰ دانشگاه، ۳۰ شرکت و پنج آژانس دولتی در آمریکا را سرقت کردند.

لینک منبع