چرا واردات از ایران به افغانستان ممنوع شد؟
چرا واردات از ایران به افغانستان ممنوع شد؟

رئیس اتحادیه تاجران جوان هرات افغانستان گفت: متاسفانه ولایت فراه در این روزها دچار مشکلات ناامنی شده و گمرک این‌ ولایت نیز دچار فساد شده است. _سایت خبری مدآرا، محمد زبیر رحیمی در دومین  نشست فرصت‌های سرمایه‌گذاری ایران و افغانستان در هتل خورشید تابان با بیان اینکه متاسفانه ولایت فراه در این روزها یک مقدار […]رئیس اتحادیه تاجران جوان هرات افغانستان گفت: متاسفانه ولایت فراه در این روزها دچار مشکلات ناامنی شده و گمرک این‌ ولایت نیز دچار فساد شده است.

_سایت خبری مدآرا، محمد زبیر رحیمی در دومین  نشست فرصت‌های سرمایه‌گذاری ایران و افغانستان در هتل خورشید تابان با بیان اینکه متاسفانه ولایت فراه در این روزها یک مقدار دچار مشکلات ناامنی شده و گمرک این‌ ولایت نیز دچار فساد شده که متاسفانه این مسئله واردات از ایران را با مشکل مواجه کرده است، اظهار کرد: به زودی از سوی دولت مرکزی افغانستان این مشکل رفع خواهد شد.

وی در رابطه با فعالیت تجار جوان، عنوان کرد: اتحادیه تاجران جوان ولایت هرات از ۴ سال قبل به همت مسوولان هرات پایه‌گذاری شد و توانسته در بخش‌های مختلف مشغول به فعالیت شوند.

رئیس اتحادیه تاجران جوان هرات افغانستان خاطرنشان کرد: تجار جوان هرات همواره در بخش‌های اقتصادی، تجاری، صنعتی و کشاورزی و… فعالیت می‌کنند. ما بزرگترین برنامه خیریه را در هرات ایجاد کرده‌ایم و  حداقل برای حدود ۲۰ تا ۳۰ نفر از جوانان هراتی که در سختی زندگی می‌کنند، زمینه ازدواج را فراهم می‌آوریم.

رحیمی تاکید کرد: همچنین برای ۶۰۰ تا ۷۰۰ فردی که در هرات در فقر زندگی می‌کنند در راستای کمک‌های مختلف آن‌ها را یاری می‌کنیم.

وی ادامه داد: امیدواریم روزی بیاید که کشور ما صاحب امنیت و صلح بیشتری شود و در کنار ملت دوست و همسایه خود در راستای کار، تجارت و برنامه‌های مشترک تعامل بیشتری را برقرار کنیم.

رئیس اتحادیه تاجران جوان هرات افغانستان تصریح کرد: شروع این نشست‌ها از ابتدای سال جاری آغاز شد و این امر فرصت‌های سرمایه‌گذاری دو کشور را ملموس می‌کند. 

رحیمی افزود: همواره در تلاش هستیم که با برگزاری جلسات مختلف به ظرفیت‌های موجود دو کشور آگاه شویم تا بتوانیم زمینه سرمایه گذاری را ایجاد کنیم.

وی اضافه کرد: دولت ما همواره از همه تجاری که انگیزه سرمایه‌گذاری داشته باشد حمایت خواهد کرد. دوستان می‌توانند در این راستا به اتاق بازرگانی و سایر ارگان‌های کشور ما مراجعه فرمایند.

رئیس اتحادیه تاجران جوان هرات افغانستان گفت: امروزه از دورترین کشورهای جهان در افغانستان سرمایه‌گذاری می‌کنند، در حال حاضر شاهد تاسیس شرکت‌های تجاری بسیاری در افغانستان هستیم که این امر در تراز تجاری ما تاثیر خوبی خواهد داشت.

رحیمی بیان کرد: امروزه بیشترین کارخانه‌های جمهوری اسلامی ایران در هرات نمایندگی دارند و یا به هر صورتی با تجار و صنعتگران ما ارتباط تجاری و همکاری مشترک ایجاد کرده‌اند.

انتهای پیام

لینک منبع