بهاره هدایت بازداشت شد
بهاره هدایت بازداشت شد
بهاره هدايت پيش از اين و در جريان حوادث پس از انتخابات بحث‌انگيز دهمين دوره رياست‌جمهوري در سال 88 نيز بازداشت و به تحمل بيش از 9 سال حبس محكوم شد كه در نهايت پس از تحمل 7 سال از اين حكم آزاد شد.

به گزارش سایت خبری مدآرا؛ بهاره هدایت، کنشگر دانشجویی و سیاسی بازداشت شده است. به ‌گزارش پایگاه خبری-تحلیلی امتداد، نزدیک به حزب اتحاد ملت ایران اسلامی، بهاره هدایت که روز یکشنبه به حراست دانشگاه محل تحصیل خود احضار شده بود، تا ساعاتی پس از حضور در محل حراست دانشگاه، به هیچ کدام از تماس‌های تلفنی نزدیکانش پاسخ نگفته و این مساله موجب نگرانی‌ها آنها و البته برخی چهره‌های سیاسی و فعالان رسانه‌ای شده است.

این اوضاع ساعاتی ادامه یافت تا اینکه هدایت در تماسی با خانواده‌اش از بازداشت خود و حضور در دادسرای اوین خبر داده است. هر چند بنابر اعلام برخی از نزدیکان این کنشگر دانشجویی و سیاسی، نهاد بازداشت‌کننده او هنوز مشخص نشده اما او که در گذشته به عنوان سخنگوی شورای مرکزی دفتر تحکیم وحدت، ازجمله چهره‌های سرشناس جنبش دانشجویی به‌شمار می‌رود، هم‌اکنون در زندان اوین به ‌سر می‌برد. بهاره هدایت پیش از این و در جریان حوادث پس از انتخابات بحث‌انگیز دهمین دوره ریاست‌جمهوری در سال ۸۸ نیز بازداشت و به تحمل بیش از ۹ سال حبس محکوم شد که در نهایت پس از تحمل ۷ سال از این حکم آزاد شد. او که تاکنون چند نوبت دیگر نیز بازداشت شده است، اخیرا از طریق حساب کاربری‌اش در توییتر از احضار خود به یکی از نهادهای امنیتی خبر داده بود

  • منبع خبر : روزنامه اعتماد