دانشگاه‌ها با عنوان انقلاب بهداشتی تعطیل شوند
دانشگاه‌ها با عنوان انقلاب بهداشتی تعطیل شوند
نائب‌رئیس اول کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی پیشنهاد تعطیلی یک ترم تحصیلی دانشگاه‌ها با عنوان انقلاب بهداشتی را در صحن علنی امروز مجلس شورای اسلامی پیشنهاد کرد.

به گزارش سایت خبری مدآرا؛  محمدحسین قربانی نائب‌رئیس اول کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با اشاره به جزئیات اولین جلسه علنی مجلس شورای اسلامی در سال جدید اظهار کرد: در این جلسه وزیر کشور، بهداشت، رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور و رؤسای پنج کمیسیون تخصیصی مجلس حضور داشتند تا آخرین شرایط کرونا در کشور در کشور بررسی شود.

وی با تأکید بر لزوم توجه به پیوست سلامت در همه عرصه‌ها گفت: در شرایط کرونایی کشور همه کارها و امور باید ابتدا از پیوست سلامت برخوردار باشد تا بتوانیم این ویروس را هرچه سریعتر کنترل کنیم.

نماینده تام‌الاختیار وزیر بهداشت در استان گیلان یا اذعان به اینکه فاصله اجتماعی باید کماکان مورد توجه مردم و مسوولان قرار گیرد، تصریح کرد: امروزه بحران کرونا به مهمترین دغدغه مسؤولان کشور و حتی دنیا تبدیل شده است و برای کنترل آن طرح فاصله‌گذاری اجتماعی در دستور کار قرار گرفته ‌و مردم باید همچنان این طرح را مورد توجه قرار دهند، زیرا ما هنوز در مرحله مدیریت این ویروس هستیم.

قربانی اقدام مقام معظم رهبری در اختصاص یک میلیارد یورو از صندوق توسعه ملی را اقدامی مؤثر برشمرد و افزود: بعد از بحران کرونا در کشور ضعف‌ها و کمبودات حوزه بهداشت و درمان نمایان شد لذا پیشنهاد مجلس شورای اسلامی این است تا ۶۰ درصد از مبلغ برداشت شده از صندوق توسعه ملی به تقویت زیرساخت‌های بهداشتی کشور تعلق گیرد.

بیشتر بخوانید:  ابتلای قطعی 9 نفر به کرونا در کاشان

وی با اشاره به عدم ارائه پروتکل مشخص توسط سازمان جهانی بهداشت برای مقابله با کرونا بیان کرد: با وجود اینکه چهار ماه از شیوع ویروس کرونا در چین و دیگر نقاط دنیا می‌گذرد ولی هنوز یک پروتکل برای مهار این ویروس توسط سازمان جهانی بهداشت ارائه نشده لذا همچنان باید دورکاری، کاهش تعداد کارمندان در ایام کرونایی، فاصله گذاری اجتماعی و خود قرنطینه کردن مورد توجه قرار گیرد.

نائب رئیس اول کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی پیشنهاد تعطیلی یک ترم تحصیلی دانشگاه‌ها را ارئه کرد و گفت: ما در گذشته تجربه تعطیلی دانشگاه‌ها در اوایل انقلاب با عنوان انقلاب فرهنگی را داشتیم و امسال هم می‌توانیم با عنوان انقلاب بهداشتی دانشگاه‌ها را برای یک ترم تعطیل کنیم.

قربانی کادر درمانی کشور را پیش‌قراولان مبارزه با کرونا دانست و تصریح کرد: کادر درمانی و پرستاری در استان گیلان و دیگر نقاط کشور از روزهای اول شیوع کرونا در کشور بصورت جهادی عمل کرده و شهدای بسیاری را در راه مبارزه با کرونا تقدیم نظام کردند.

وی با تأکید بر کنترل ویروس کرونا تا پایان اردیبهشت توسط مسؤولان بهداشتی کشور افزود: اگر مردم به طور کامل خود قرنطینه کردن را رعایت کرده و در منازل خود بمانند می‌توانیم تا پایان اردیبهشت ویروس کرونا را شکست دهیم در غیر این صورت با موج دوم آن مواجه می‌شویم.

  • منبع خبر : فارس