کودک‌آزاری را به ۱۲۳ گزارش دهید
کودک‌آزاری را به ۱۲۳ گزارش دهید
رئیس امور آسیب‌دیدگان اجتماعی سازمان بهزیستی کشور هرگونه غفلت از کودک را مصداق کودک‌آزاری دانست و نسبت به این مورد به والدین هشدار داد.

به گزارش سایت خبری مدآرا؛ محمود علیگو افزود: کودک آزاری ها به انواع کودک آزاری های جسمی و غفلت و بی توجهی تقسیم بندی شده و متاسفانه اغلب مردم به دلایل فرهنگی نسبت به آن غفلت می کنند.

وی اضافه کرد: والدین از مساله «غفلت نسبت به کودک»، غافل هستند و شاید به نوعی همه ما نسبت به این مساله غفلت داشته باشیم اما ادعا می کنیم که دوستدار کودک هستیم.

رئیس امور آسیب‌دیدگان اجتماعی سازمان بهزیستی کشور ادامه داد: اورژانس اجتماعی به طور ویژه به موارد کودک آزاری توجه دارد و مردم در صورت مشاهده موارد کودک آزاری می توانند به شماره تلفن ۱۲۳ اطلاع دهند.

بیشتر بخوانید:  دختر 10 ساله مشهدی بر اثر آزار نامادری جان داد؟

علیگو با اشاره به حادثه ای که طی آن دو کودک در خودرو محبوس شدند و بر اثر گرما و خفگی، جان خود را از دست دادند، گفت: این نوع بی توجهی ها از نوع غفلت و کودک آزاری است.

وی ادامه داد: کودک آزاری شامل انواع کودک آزاری های جنسی، جسمی، عاطفی و غفلت یا بی توجهی است اما در فرهنگ جامعه اغلب فقط ضرب و شتم و آزاری جسمی شدید را کودک آزاری می دانند که نشان دهنده ناآگاهی مردم از این مساله است.

  • منبع خبر : ایرنا