خاتمی رئیس ساختار جدید اصلاح‌طلبان می‌شود؟
خاتمی رئیس ساختار جدید اصلاح‌طلبان می‌شود؟
عضو عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان گفت: در ساختار جدید همگی اتفاق نظر داریم اگر آقای خاتمی بپذیرد، به عنوان رئیس این ساختار معرفی شود.

به گزارش سایت خبری مدآرا؛«عزت‌الله تقواییان»، عضو شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان، درباره شکل‌گیری ساختار جدید شورایعالی سیاست گذاری اصلاح طلبان گفت: با توجه به اینکه شورای هماهنگی جبهه اصلاح‌طلبان بنیان‌گذار شورای عالی است، در حال حاضر به علت اینکه رئیس و نایب رئیس اول استعفا دادند و نایب رئیس دوم هم، که رئیس دوره‌ای جبهه اصلاحات است و هر ۳ ماه رئیس می‌شود، در حال پیگیری است و از هیات رئیسه باقی مانده، دعوت به عمل آورده که توضیحاتی در خصوص ادامه فعالیت شورای عالی بدهند.

دبیرکل مجمع دانش‌آموختگان ایران ادامه داد: ساختار قبلی این شورا به این صورت بود که علاوه بر ۳۰ حزب، ۶ نفر از جمله عارف، سلامتی، اکرمی و معین هم عضو این شورا بودند که بعضا حضور کمرنگی هم در جلسات داشتند و مورد استقبال سایر اعضاء هم قرار نمی‌گرفتند. در واقع صحبت مخالفین حضور این ۶ نفر، بر این اساس بود که در جلسه‌ای که دبیرکل حزبی که به عنوان مثال بیش از ۵۰ هزار تا عضو دارد، چرا این شخص حقیقی هم حضور دارد؟

تقواییان با تاکید براینکه ۳۰ حزب عضو شورای عالی سیاست‌گذاری ساختار این شورا را قبول نداشتند، تصریح کرد: لذا به جای ساختار قدیمی شورای عالی  باید ساختار جدیدی در قالب پارلمان اصلاحات و یا نام دیگری تعریف شود.

این چهره اصلاح‌طلب در خصوص جایگزینی عارف و موسوی‌لاری اظهار کرد: در ساختار جدید ۳۰ حزب همچنان حضور دارند چراکه این احزاب مجوز رسمی از وزرات کشور دارند. طبق ساختاری که برای پارلمان اصلاحات تعریف شده است، با هماهنگی خاتمی جایگاه رئیس پارلمان را هم تعریف کرده بودیم. همچنین در خصوص حضور افراد در پارلمان به این صورت است که از  افراد تاثیرگذار در جامعه استفاده کنیم. به عنوان مثال ۱۰ نفر از چهره‌های تاثیرگذار روزنا‌مه‌نگار و هنرمند در پارلمان حضور داشته باشند و یا از استانداران و وزرای سابق چند نفر حضور داشته باشند.

بیشتر بخوانید:  توضیحی درباره دیدار محمد خاتمی با روحانی

تقواییان در توضیح جایگاه ریاست پارلمان اظهار کرد: در ساختار جدید همگی اتفاق نظر داریم که اگر خاتمی بپذیرد، به عنوان رئیس این ساختار معرفی شود، همچنین ساختار جدید دارای شورای مرکزی با حدود ۵۰ نفر عضو است که برنامه‌ریزی و هدایت امور برعهده شورای مرکزی است.

این عضو شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان ادامه داد: در ساختار جدید ۳۰ نفر دبیرکل احزاب اعضای ثابت هستند و اگر آقای خاتمی هم بپذیرند، ایشان هم عضو ثابت است و در رابطه با حضور مابقی اعضاء در حال برنامه‌ریزی هستیم.

تقواییان ضمن تاکید بر عضویت خبرنگاران و هنرمندان در ساختار جدید اصلاح‌طلبان خاطرنشان کرد: قطعا از حضور سایر قشرهای جامعه نظیر روزنامه‌نگاران و هنرمندان در این ساختار استفاده خواهیم کرد چراکه به این صورت جریان اصلاحات پیوند خود را با جامعه عمیق‌تر می‌کند. به عبارت دیگر به این ترتیب ارتباط رأس اصلاح‌طلبان با بدنه تقویت می‌شود.

تقواییان در پاسخ به این پرسش که به غیر از خاتمی، فرد دیگری برای ریاست ساختار جدید مطرح است؟ یادآور شد: خیر، به عنوان لیدر فرد دیگری مطرح نیست. همه در مورد آقای خاتمی اتفاق‌نظر دارند. هر چند که عارف از چهره‌های شناخته شده اصلاح‌طلبان است اما به توصیه خاتمی رأی به ریاست عارف برای شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان دادیم.

  • منبع خبر : برنا