شما دیگر از عدم تجسس در زندگی خصوصی مردم دم نزنید، حاج حسین!
شما دیگر از عدم تجسس در زندگی خصوصی مردم دم نزنید، حاج حسین!
آقای مدیرمسئول؛ روزی نیست که به بهانه های مختلف در کیهان تان کیفرخواست هایی را تحت عنوان سرمقاله منتشر نکنید که کمی بعد همان ها می شوند متن اتهامی که در دادگاه ها به فعلان سیاسی و اجتماعی تفهیم می شوند.

به گزارش گروه تحلیل خبر سایت مدآرا و به دنبال حواشی اخیری که برای حجت الاسلام پناهیان پیش آمده و ایشان طبق سنت سال های گذشته و البته روش برخی دیگر از اصولگرایان به جای  پاسخ صریح و شفاف سازی در محضر مردم به صحنه کربلا زده و اظهار داشتنند که “اگر شرایط زندگی ام را برای مردم شرح دهم، باید برایم اعانه جمع کنید.” لازم است که به آقای حسین شریعتمداری مدیر مسئول محترم روزنامه کیهان یادآوری کنیم؛ سالهای سال است که روزنامه تحت امر شما، کاری جز تجسس (همان چیزی که شما برای خود و یاران خود نمی پسندید) در زندگی دیگران ندارد.

آن هم تجسسی که به نام دین و مصلحت نظام صورت می گیرد و فرزندان ایران زمین را به دین و نظام بدبین می کند و البته تجسسی که جز مصداق زیر پا گذاشتن آیه شریفه «یَا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُوا اجْتَنِبُوا کَثِیراً مِّنَ الظَّنِّ إِنَّ بَعْضَ الظَّنِّ إِثْمٌ وَلَا تَجَسَّسُوا وَلَا یَغْتَب بَّعْضُکُم بَعْضاً أَیُحِبُّ أَحَدُکُمْ أَن یَأْکُــلَ لَحْمَ أَخِیــهِ مَیْتــاً فَکَرِهْتُمُوهُ وَاتَّقُوا اللَّهَ إِنَّ اللَّهَ تَــوَّابٌ رَّحِیـمٌ» چیز دیگری نیست.

آیا تجسسی که شما و همکارانتان در زندگی شخصی و در افکار و عقاید افراد می‌کنید و این ذهن‌خوانی‌ها و پیشگویی‌ها و پیش‌داوری‌ها، حکم دادن ها و… جز بی‌اخلاقی و زیر پا گذاشتن آموزه‌های اخلاقی و دینی چیز دیگری‌ست؟ و این بی‌اخلاقی‌ها و بی‌قانونی‌ها تا به کی و کجاها ادامه خواهد داشت؟ آقای شریعتمداری خواهش می کنیم شما دیگر دم از دغدغه تان برای تجسس در زندگی دیگران (یاران خود) نزنید. این رفتارهای شما و دوستانتان است که جوانان را به دین و انقلابی که پدرانمان برای به ثمر نشستن آن جانفشانی کردند و هشت سال جانانه و دست خالی بدون چشم داشت به سفره انقلاب مقابل دشمنان این آب و خاک مقاومت کردند و خواهند کرد، بیش از پیش بدبین می کند.

روزی نیست که به بهانه های مختلف در کیهان تان کیفرخواست هایی را تحت عنوان سرمقاله منتشر نکنید که کمی بعد همان ها می شوند متن اتهامی که در دادگاه ها به فعلان سیاسی و اجتماعی تفهیم می شوند.

آقای شریعتمداری ذکر مثال درباره این نوع عملکرد شما و رسانه تان که بیشمار است اما؛ واکنش شما به بازداشت موسس جمعیت امام علی (ع) و امضاء کنندگان بیانیه ۷۷ نفر (حتی قبل از اینکه جرم در دادگاه ثابت شود) تنها بخشی از مواردی است که در دین مبین اسلام از آن به عنوان تجسس در امور دیگران نام برده است. حال چه شده که شما نگران دخالت رسانه ها در امور شخصی حجت الاسلام پناهیان شده اید. البته این سوالی است که به نظر نگارنده نیازی به پاسخ دادن ندارد و به قول شما اظهر من الشّمس است.

  • نویسنده : یغما فشخامی
  • منبع خبر : سایت مدآرا