نگاهی به آراء علی لاریجانی در ۱۲ سال انتخابات هیات رییسه مجلس+ جدول
نگاهی به آراء علی لاریجانی در ۱۲ سال انتخابات هیات رییسه مجلس+ جدول

علی لاریجانی سه دوره است که در خانه ملت ساکن شده و اتفاقا در تمام این‌ سال‌ها سکان ریاست مجلس را به دست گرفته است. به گزارش سایت خبری مدآرا، از مجلس هشتم که علی لاریجانی از حوزه انتخابیه قم پا به خانه ملت گذشت و در اولین رقابتش با غلامعلی حدادعادل بر کرسی ریاست نشست دیگر […]

علی لاریجانی سه دوره است که در خانه ملت ساکن شده و اتفاقا در تمام این‌ سال‌ها سکان ریاست مجلس را به دست گرفته است.


به گزارش سایت خبری مدآرا، از مجلس هشتم که علی لاریجانی از حوزه انتخابیه قم پا به خانه ملت گذشت و در اولین رقابتش با غلامعلی حدادعادل بر کرسی ریاست نشست دیگر تا امروز کسی جز او نتوانسته است در راس قوه مقننه قرار بگیرد.

علی لاریجانی امسال هم در رقابت با محمدرضا عارف و محمد جواد ابطحی دو کاندیدای دیگر ریاست مجلس توانست آنها را از گود رقابت خارج کرده و رکورد ۱۲ سال ریاست را به نام خود ثبت کند.

بیشترین آرایی که لاریجانی در این دوازده سال بدست آورده است مربوط به اجلاسیه های دوم مجالس هشتم و دهم بوده است که آرایش به ۲۳۷ رای رسیده است. کمترین رایی که به نام لاریجانی به گلدان ریخته شده هم مربوط به انتخابات هیات رییسه سال سوم مجلس دهم بوده است که لاریجانی موفق به کسب ۱۴۷ رای موافق از پارلمان شد. او امسال هم در رقابتی که با محمدرضا عارف داشت در نهایت    رای کسب کرد.

اسامی مجالس

آرا ریاست موقت

آرا ریاست دائم در سال اول

آرا ریاست دائم در سال دوم

آرا ریاست دائم در سال سوم

آرا ریاست دائم در سال چهارم

هشتم

۲۳۲

۲۳۷

۲۱۶

۲۱۴

۲۱۲

نهم

۱۷۳

۱۷۷

۲۱۳

۱۸۷

۲۰۵

دهم

۱۷۳

۲۳۷

۲۰۴

۱۴۷

۱۵۵